کد خبر: 331597
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۴:۳۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

فریدون عبدی روز یکشنبه به ایرنا افزود:در حال حاضر پنج هزار معلول ذهنی،قطع نخاع ، نابینا و ناشنوا در دزفول وجود دارد که از این تعداد حدود ۶۰۰ نفر بیکار هستند و جویای کار می باشند.
وی افزود:طبق قانون سه درصد استخدام در دستگاه های دولتی به اشتغال معلولان اختصاص دارد که در سال گذشته طبق این قانون سه نفر از معلولان دزفول مشغول بکار شدند و در حال حاضر نیز در تلاش هستیم نسبت به استخدام افراد معلول در صنایع دزفول از جمله شرکت فولاد اقدام کنیم.
رئیس بهزیستی شهرستان دزفول به موانع استخدام معلولان اشاره کرد و اظهار کرد: یکی از بندهای استخدام شرکت فولاد دزفول کارت پایان خدمت بدون معافیت پزشکی می باشد که برای حل این موضوع نامه نگاری هایی به اداره کار و فرمانداری شده است .
وی با تاکید بر رفع موانع استخدام معلولان گفت:در آزمون های استخدامی که تاکنون برگزار شده است از سهمیه سه درصد اشتغال معلولان استفاده شده و تاکنون حدود ۱۰۰نفر از معلولان دزفول در دستگاه های اداری و خصوصی مشغول بکار شده اند.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان دزفول اظهار کرد:بیش از ۱۰۰ نفر از معلولان دزفول دارای اشتغال حمایت شده هستند.
عبدی افزود:در حال حاضر نیز بین ۸۰ تا ۱۰۰ نفر از معلولان دزفول متقاضی کار می باشند و پرونده آماده سازی شغلی دارند که در تلاش هستیم طبق قانون مشغول بکار شوند.
۷۲۷۸/۶۰۶۸منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان