کد خبر: 331594
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۴:۰۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


بدهی خارجی کشور در پایان دومین ماه سال جاری با کاهش ۷۵ میلیون دلاری نسبت به ماه قبل از آن مواجه شد و به ۷ میلیارد و ۵۹۷ میلیون دلار رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی عصر اهواز، بانک مرکزی کل بدهی خارجی ایران در پایان اردیبهشت سال جاری را ۷ میلیارد و ۵۹۷ میلیون دلار اعلام کرد.

بدهی خارجی ایران در این ماه نسبت به پایان ماه قبل از آن ۷۵ میلیون دلار کاهش داشته است. رقم بدهی خارجی کشور در پایان فروردین سال جاری ۷ میلیارد و ۶۷۲ میلیون دلار اعلام شده بود.

بر اساس این گزارش از بدهی ۷ میلیارد و ۵۹۷ میلیون دلاری ایران در پایان اردیبهشت امسال ۲ میلیارد و ۱۶۰ میلیون دلار مربوط به بدهی کوتاه مدت و ۵ میلیارد و ۴۳۷ میلیون دلار بدهی بلند مدت بوده است .

در بخش دیگری از گزارش بانک مرکزی به آمار تجارت خارجی ایران اشاره شده است که بر اساس آن در دو ماهه نخست سال جاری ۵ میلیارد و ۴۹۷ میلیون دلار کالا به کشور وارد و ۵ میلیارد و ۷۶۷ میلیون دلار کالا از کشور صادر شده است. آمار مربوط به میعانات گازی در این گزارش لحاظ نشده است.

بر این اساس تراز تجاری کشور در این دوره ۲۷۰ میلیون دلار مثبت بوده است. به عقیده کارشناسان مثبت بودن تراز تجاری کشور در شرایط رکود حاکم بر اقتصاد کشور تحول مثبتی محسوب نمی شود و بیانگر کاهش واردات مواد اولیه و تجهیزات صنعتی است که به طور معمول در شرایط رکودی رخ می دهد.

انتهای پیام//

 منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان