کد خبر: 331539
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۱:۲۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: نوزدهمین کنگره سراسری اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش عصر اهواز از مشهد مقدس، حسین زینلیان در نشست خبری نوزدهمین کنگره سراسری اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در رابطه با اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان اظهار داشت: امسال به عنوان بزرگترین اتحادیه دانشجویی در کشور فعالیت می‌کنیم و با وجود مشکلات بسیار توانستیم انسجام تشکیلاتی خود را حفظ کنیم.

وی با اشاره به اینکه سال آینده انتخابات ریاست جمهوری است گفت: انتخابات یکی از اتفاقاتی است که سبب دغدغه قشر دانشجو است و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در نظر دارد سال آینده به عنوان تابلودار به این عرصه وارد شود و حمایت خود را از جریان انتخابات تحت عنوان گفتمان عزت ملی نشان دهد.

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان تصریح کرد: اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان درخواست برخورد قاطعانه با افرادی که به بیت‌المال دست درازی می‌کنند را دارد و مسئولی که اجازه برداشت حقوق‌های نجومی را صادر کرده باید نسبت به مردم پاسخگو باشد.

متین منتظمی، دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان نیز در ادامه افزود: برای اینکه بتوانیم فعالیت‌ها را مدیریت و چارچوب خاصی را مشخص کنیم، برآوردهایی از سطح نیازها و سیاست‌های جامعه انجام داده‌ایم، گفتمان عزت ملی براساس شاخصه‌ها است تا بتوانیم عزت را برای دانشجو به‌وجود آوریم و این گفتمانی است که اتحادیه جامعه اسلامی برای دانشجویان قرار داده است.

دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان تصریح کرد: گفتمان عزت ملی براساس شاخصه‌های مختلف سیاسی، امنیتی، اجتماعی و فرهنگی تجزیه و تحلیل شده و اکنون در حال تبیین و بررسی است، همچنین اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان برای امسال و سال‌های آتی این چارچوب که براساس شاخصه‌ها است را ادامه می‌دهد و سعی می‌کند فعالیت‌های خود را طبقه بندی و مدیریت شده پیش ببرد.

وی در رابطه با بحث گفتمان عزت ملی عنوان کرد: در ابتدا سعی کردیم چارچوب خاصی برای آن تعیین و سپس تکمیل کنیم که تا حدودی توانستیم آن را پیش ببریم و در دو مرحله به تبیین این گفتمان بپردازیم، در مرحله اول با حضور برخی تحلیل‌گران سعی کردیم بحث عزت ملی را اشاعه بدهیم و بزرگترین کار این مجموعه برگزاری همایش عزت ملی در بهمن ماه سال گذشته بود که توانستیم عزت ملی‌مان را نشان دهیم و با دعوت از چهره‌های شاخص گفتمان ملی را به جزییات ببریم و خود از آن جزییات در برنامه‌ها استفاده کنیم.

منتظمی در ادامه تاکید کرد: از سری فعالیت‌های دیگر این انجمن تجمع مطالبه‌گری اقتصاد مقاومتی در فروردین ماه بود که سعی کردیم در این تجمع آنچه که از اقتصاد می‌خواهیم را بیان کنیم، مانند توجه به بحث بیکاری، اقتصاد داخلی کشور و وابسته نبودن به کشورهای دیگر که از موضوعات مهم اقتصادی است.

علی عرب، مسئول واحد تشکیلات و دفاتر دانشگاهی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان نیز در رابطه با دفاتر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان خاطرنشان کرد: در ۶۲ دانشگاه کشور دفاتر فعال داریم و حدود ۱۰ دفتر در حال پیگیری برای تاسیس هستند، همچنین با توجه به اینکه در سال گذشته رشد کمی خوبی داشتم نیاز است رشد کیفی نیز مورد توجه قرار گیرد و گسترش مجموعه‌ها زمانی اتفاق می‌افتد که حمایت‌مان را بیشتر کنیم تا انسجام بیشتری ایجاد شود.

مسئول واحد تشکیلات و دفاتر دانشگاهی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان با بیان اینکه امسال در برخی دانشگاه‌ها با مشکلاتی روبه‌رو بوده‌ایم افزود: یکی از این مشکلات انتخاب مسئول و برگزاری انتخابات بود که به لطف خدا در آخر اردیبهشت ماه که انتخابات داشتیم این مشکلات حل شد و هیچ کدام ابطال نشدند.

وی در رابطه با نوزدهمین کنگره سراسری اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: کنگره از چهارم مردادماه لغایت پنجم مردادماه برگزار می شود و برگزاری انتخابات شورای مرکزی و هیئت نظارت از برنامه‌های این کنگره است، بیش از ۵۰ دانشجو اعلام کاندیداتوری کرده اند که روند رسیدگی به صلاحیت‌ها در حال بررسی است.

عرب در ادامه تصریح کرد: ۵۶ دفتر دانشگاهی حق رای دارند و با حضور ۲۵۰ نفر از اعضای خودمان این کنگره برگزار می‌شود، همچنین تقدیر از افرادی که در فضای دانشگاه فعالیت کرده‌اند انجام می‌شود و در مراسم اختتامیه نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌رضوی به سخنرانی می‌پردازد.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان