کد خبر: 331528
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۰:۴۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: مرگ کارگر ساختمانی اهوازی در اثر گرما هنوز تایید نشده است و اعلام خبر مرگ یک نفر در اثر گرما در اهواز، تکذیب می‌شود.

مجتبی اورکی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: هرچند که بیمار مدنظر به دنبال بروز علائم بالینی مرتبط با گرمازدگی و کاهش سطح هوشیاری توسط اورژانس ١١۵ به بیمارستان گلستان اهواز منتقل شد و بلافاصله مورد ویزیت و مداوا قرار گرفت، ولی متاسفانه خونریزی مغزی ایجاد شده که علت آن هنوز به صورت قطعی مشخص نیست، سبب مرگ وی شد.

وی افزود: جسد به منظور تعیین قطعی و دقیق علت مرگ به سازمان پزشکی قانونی منتقل شده تا نظر نهایی پس از انجام آزمایش‌ها و بررسی‌های مربوطه لازم اعلام شود، زیرا چندین علت می‌تواند سبب ایجاد خونریزی مغزی گردد که یکی از آنها بالا رفتن بیش از اندازه دمای بدن است.

اورکی ادامه داد: هر چند خوشبختانه مراجعات قابل توجهی به بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی اهواز به علت پدیده گرمازدگی صورت نپذیرفته است، ولی ضروری است مردم همواره نکات بهداشتی لازم در مواجهه با تابش شدید آفتاب و دمای بالای هوا در این روزهای گرم تابستان را مدنظر قرار دهند و به ویژه ضمن پرهیز از در معرض آفتاب و هوای بیرون قرار گرفتن در مواقع گرما، مصرف آب و مایعات مفید را به حداکثر برسانند.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان