کد خبر: 331350
تاریخ انتشار: شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

مهرداد شریف مخمل زاده شنبه در ستاد فرهنگی و اجتماعی با موضوع مدیریت و ساماندهی آسیب های اجتماعی در سرسرای اداری استانداری خوزستان اظهار کرد: تا امروز نگاه به مساله کاهش آسیب های اجتماعی حداقلی بوده و کمتر به تحلیل و تببین پرداخته شده، بنابراین باید در این حوزه چشم انداز تحلیلی داشته باشیم.
وی افزود: پرداختن به آسیب های اجتماعی زمانی موثر است که کمترین فاصله بین نهادهای علمی، مدنی و حکومتی باشد و باید رویکرد ما در حوزه مدیریت آسیب های اجتماعی مربوط به گذشته نباشد و مشکلات سال های آینده بررسی شود.
مخمل زاده گفت: تاکنون در برقراری ارتباط بین حوزه نظر و عمل و بومی سازی دانش جهانی در حوزه آسیب های اجتماعی موفق عمل نکرده ایم که باید در این زمینه تلاش لازم صورت گیرد.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان ادامه داد: آسیب های اجتماعی ایران را باید در چهارچوب نقشه کلی و صورت بندی های جدید و قدیم آن مطالعه کرد و در این چشم انداز به درستی مولفه های تغییر در جامعه ایرانی را که متاثر از متغیرهای جهانی مانند ورود به عرصه ارتباطات و شکل گیری جامعه شبکه ای و متغیرهای ملی مانند شتابزدگی تغییرات اجتماعی هستند لحاظ شود.
وی در خصوص برنامه های تدوین شده برای مقابله با آسیب های اجتماعی در خوزستان اظهار کرد: اجرای طرح توانمندسازی جوامع حاشیه با انتخاب سه منطقه در خوزستان، تربیت ۱۰۰ مشاور متخصص در آموزش پیش از ازدواج، افزایش ظرفیت مراکز مداخله در طلاق بهزیستی و انجام طرح های تحقیقاتی از جمله این برنامه ها است.
۳۰۰۴/ ۶۰۳۷منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان