کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 331342
تاریخ انتشار: شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

علی محمد زاده روز شنبه درگفت و گو با ایرنا در خصوص اقدام های انجام شده درحوزه ایمنی راهها گفت: اداره راه و شهرسازی گتوند در جهت ارتقای پایدار ایمنی راهها و رفع نقاط حادثه خیز این شهرستان اقدام های خوبی انجام داده است که در سال جاری شاهد کاهش چشمگیر تلفات و تصادف های جاده ای بوده ایم.
وی در تشریح اقدام های راه و شهرسازی گتوند در سال جاری به منظور ایمن سازی جاده ها افزود: جاده اصلی گتوند – دزفول و نقاط حادثه خیز روستای ایستادگی و پل شیلو در بخش عقیلی با نصب علائم راهنمایی و رانندگی و هشداری، نصب چراغ های چشمک زن ،شانه سازی ، تیغه زنی و پاکسازی حریم این جاده ها ایمن سازی شد.
رئیس اداره راه و شهرسازی گتوند در ادامه با اشاره به اینکه ۸۰ درصد از طرح ساخت جاده گتوند – شوشتر از سمت روستای کوشکک به طول۱۰ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال شامل زیرسازی، لکه گیری و روکش آسفالت انجام شده است افزود: در صورت تامین اعتبار بخش باقی مانده این جاده نیز بهسازی می شود.
محمد زاده به اجرای طرح چهار بانده کردن جاده ورودی شهر گتوند تا شهر جنت مکان اشاره نمود و افزود: این طرح به طول ۵٫۲کیلومتر و عرض ۲۳متر با ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجراست که متاسفانه به علت کمبود اعتبار عملیات اجرایی آن به کندی صورت می گیرد.
رئیس اداره راه و شهرسازی گتوند همچنین به روند کند طرح پل شور در بخش عقیلی اشاره کرد و افزود:این طرح با اعتبار اولیه ۳۵میلیارد ریال و با ۳۵درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت می باشد و روند ساخت این پل نیز به دلیل کمبود اعتبار به کندی در حال انجام است.
محمد زاده در ادامه به بهسازی جاده کیارس- پل پرزین اشاره کرد و گفت: بهسازی این جاده شامل زیرسازی، لکه گیری و روکش آسفالت به طول ۲٫۳کیلومتر با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۳۵۰میلیون ریال انجام شد.
این مقام مسئول با اشاره به لایروبی نشدن زهکش ها درکنار جاده ها افزود: جاده ورودی گتوند به جنت مکان به علت نزدیکی به زهکش ها و لایروبی نشدن آن، باعث نفوذ آب و تخریب جاده شده است و لایروبی این زهکش باید توسط شرکت بهره برداری ازشبکه های آبیاری گتوند(کارون بزرگ) انجام شود.
رئیس اداره راه و شهرسازی گتوند در پایان به لایروبی نشدن پل رودنی در بخش عقیلی نیز اشاره کرد و افزود: لایروبی نشدن زهکش ها دراین نقطه از شهرستان، باعث بالا آمدن آبهای سطحی درزمان بارندگی بر روی بدنه پل شده و جاده ارتباطی تعداد زیادی از روستاهای بخش عقیلی قطع می شود.
از مجموع ۴۳۹کیلومتر جاده های شهرستان گتوند ۷۴کیلومتر آن جاده شهری و ۳۶۵ کیلومتر راه روستایی است.
شهرستان گتوند با ۷۴ هزار نفر جمعیت در شمال خوزستان دارای دو بخش مرکزی و عقیلی و پنج شهر گتوند، صالح شهر ، ترکالکی ، جنت مکان ، سماله و نیز ۴۵ روستا می باشد.
۷۴۶۷/۶۰۶۵/۶۰۶۸منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان