کد خبر: 331266
تاریخ انتشار: شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۲:۱۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه با گذشت چهار ماه از ابتدای سال هنوز یک ریال بودجه تملک به استان‌ها اختصاص داده نشده است، گفت: موضوع اقتصاد و معیشت زندگی مهمترین دغدغه مردم در کشور است.

به گزارش عصر اهواز از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی صبح امروز  به مناسبت هفته ملی مهارت در جمع کارکنان اداره کل فنی و حرفه ای استان کرمان اظهار داشت: موضوع اقتصاد و معیشت زندگی مهمترین دغدغه مردم در کشور است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نگاه مقام معظم رهبری به عنوان عالیترین مقام کشور رفع مشکلات مردم است و برای همین بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند، افزود: اگر یک جوان که به دلیل بیکاری دچار مشکلات و آسیب‌های اجتماعی شده دارای شغل شود، ارزشمند است.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی کشور ایجاد بنگاه اقتصادی که اشتغالزایی داشته باشد، بسیار ثواب بالایی دارد.

پورابراهیمی با بیان اینکه ۹۰ درصد از زندانیان استان کرمان بابت مواد مخدر در زندان هستند، گفت: از این مقدار ۸۰ درصد به سبب فقر به سمت قاچاق مواد مخدر رفتند و عامل اصلی آن بیکاری است.

وی سال ۹۵ را سخت‌ترین سال بودجه‌ای کشور دانست و افزود: ۴ ماه از سال گذشته و هنوز یک ریال بودجه تملک به استان‌ها اختصاص داده نشده و هر چه اختصاص یافته بودجه هزینه‌های جاری و حقوق است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با بیان اینکه در این شرایط باید به دولت کمک کرد، اظهار داشت: مردم حاضرند یارانه آنها حذف شود اما در خدمت اشتغال جوانان به کار گرفته شود.

وی با بیان اینکه بحث حذف یارانه سه دهک پردرآمدها سال گذشته در کمیسیون تلفیق و مجلس تصویب شد، گفت: دولت مکلف به حذف این یارانه است و با عملیاتی شدن آن ۱۲ هزار میلیارد تومان منابع به کشور اضافه شده که با به کارگرفتن آن در اشتغال تحول عظیمی در اشتغال به وجود می‌آید.

پورابراهیمی با بیان اینکه در استان کرمان سالانه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان یارانه نقدی داده می شود در حالی که بودجه عمرانی استان در سال ۹۴ فقط ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه در بحث برجام هم آمریکا به تعهدات خود عمل نکرده است، گفت: ایران به همه تعهدات خود عمل کرده است اما طرف مقابل شیطنت می‌کند.

وی تصریح کرد: موضوع سرمایه‌گذاری خارجی در ایران بسیار مهم است اما شرکت را می‌ترسانند و به آنها اجازه سرمایه‌گذاری نمی‌دهند.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان