کد خبر: 331260
تاریخ انتشار: شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۱:۳۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

رضا صادقی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: از اواخر مهرماه تا اوایل تیرماه هر سال در رودخانه فصلی ‘دره شیران’ آب جریان دارد و نبود پل در این منطقه،بیشتر مواقع ارتباط روستائیان را با مرکز بخش و شهرستان قطع یا با اختلال مواجه می کند.
وی ادامه داد:بارها برای رفع این مشکل با مسئولان محلی و استانی مکاتبه داشتیه ایم اما متاسفانه این مشکل همچنان به قوت خود باقی است.
رییس شورای اسلامی روستای چال سنگا تصریح کرد: احداث نشدن پل در این منطقه بارها قربانی گرفته و آخرین حادثه آن به اسفند سال ۱۳۸۴برمی گردد که متاسفانه دو تن از اهالی روستا که قصد مراجعه به درمانگاه را داشتند در این رودخانه غرق شدند.
صادقی ادامه داد:جاده ای که در فصل بارندگی به عنوان جاده جایگزین این مسیر استفاده می شود،جاده ‘رگ منار ‘است که به دلیل حادثه خیز بودن ،ناهمواری و طولانی شدن مسیر ، اهالی تمایلی به استفاده از آن ندارند.
وی در پایان از مسئولان استانی خواست برای حل این معضل اساسی چاره ای بیندیشند تا مردم شاهد حوادث تلخ در این منطقه نباشند.
رییس اداره امور عشایری شهرستان اندیکا نیز در این زمینه به ایرنا گفت:احداث پل در منطقه ‘دره شیران’از نیازهای ضروری مردم منطقه است اما عریض بودن رودخانه و هزینه اعتباری بالا احداث این پل را دشوار کرده است.
وی افزود:پارسال از اعتبارات ماده ۱۸۰، یک میلیارد ریال صرف بهسازی و تسطیح فاز اول جاده این روستا شد اما اعتبارات فعلی این اداره جوابگوی احداث پل در این منطقه نمی باشد.
روستای هشت پیچ،چال منار،چال دیره،چال انجیر از دیگر روستاهای این مسیر هستند که درگیر این معضل هستند.
شهرستان اندیکا با ۲۶ هزار نفر جمعیت عشایری بیشترین جمعیت عشایری خوزستان را در خود جای داده است.
در شهرستان اندیکا حدود ۲۰۰کیلومتر راه ارتباطی در مناطق عشایری وجود دارد.
۷۱۵۹/۶۰۶۵منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان