کد خبر: 331191
تاریخ انتشار: جمعه ۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی، با اشاره به سلب تابعیت از شیخ قاسم و انحلال حزب الوفاق بحرین، گفت: آل خلیفه گمان می‌کند با این اقدامات پایه‌های رژیم خود را تحکیم می‌کند ولی باید بداند که پیروان شیخ قاسم در مکتب امام حسین (ع) تربیت یافته‌اند.

به گزارش عصر اهواز از تبریز، آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه‌های امروز نماز جمعه تبریز، با اشاره به کودتای هفته گذشته در کشور ترکیه، اظهار داشت: وقوع کودتای نظامی در جمعه شب گذشته بوسیله تعدادی از نظامیان ترکیه آغاز و پس از ساعاتی شکست خورد، دولت حاکم مجدداً توانست سلطه مجدد خود را برقرار نماید که در نتیجه ۱۶۰ نفر کشته، ۲۸۰۰ کودتاگر دستگیر و ۲۷۰۰ قاضی از کار خود برکنار شدند.

امام جمعه تبریز، با اشاره به اینکه احتمال وقوع این کودتا از سوی آمریکا به دلیل سابقه مداخله گری وجود دارد، گفت: البته به دلیل پیچیدگی موضوع آنچه مسلم است این است که دولت ترکیه از این کودتا باخبر بود و اگر به پیروزی می‌رسید، وضعیت بدتری پیش می‌آمد و بر این اساس بود که دولت محترم ما کودتا را محکوم کرد که در صورت موفقیت آن، امکان بروز عوارضی خصوصاً در مرزهای کشورمان وجود داشت.

وی افزود: امیدواریم کشورهای اسلامی منطقه هوشیار باشند و اگر مسئله‌ای پیش آمد، با استبداد و کشتار نمی‌توان مسائل را حل کرد و ممکن است عوارض نامطلوبی به دنبال داشته باشد.

آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به مسئله سلب تابعیت از شیخ عیسی قاسم و انحلال حزب الوفاق بحرین، خاطرنشان کرد: آل خلیفه گمان می‌کند با این اقدامات پایه‌های رژیم خود را تحکیم می‌کند ولی باید بداند که شیعیان و پیروان شیخ عیسی قاسم در مکتب اباعبدالله الحسین (ع) تربیت یافته‌اند.

وی ادامه داد: در روزها و هفته‌های اخیر مردم بحرین از خیابان‌ها نمی‌روند و معتقدند تا پیروزی نهایی و لغو این مصوبات رژیم آل خلیفه و حاکمیت قانون و آزادی از پای نخواهند نشست.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، با اشاره به امنیت حاکم در ایران اسلامی، گفت: در کشورهای منطقه و جهان ناامنی فراوانی حاکم است ولی به دلیل وجود ولی فقیه آگاه در کشورمان از امنیتی برخوردار هستیم که باید قدردان آن باشیم، این امنیت به برکت ولی فقیه است و ناامنی‌ها در کشورهای دیگر به دلیل عدم وجود ولایت فقیه است.

وی با اشاره به حادثه تروریستی در فرانسه یادآور شد: این حادثه ترتیب یافته از سوی داعش، نتیجه حمایت کشورهای غربی است که از گروه‌های تروریستی به خودشان باز می‌گردد و باید دست از حمایت تروریست‌ها بردارند.

آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به پخش برنامه موهنی در صداوسیمای آذربایجان شرقی، خاطرنشان کرد: در برنامه زنده گئجه لر صداوسیمای استان، برنامه‌ای پخش شد که با استفاده از موسیقی سنتی به ساحت اباعبدالله الحسین (ع) جسارت کرده و عواطف ارادتمندان خاندان عترت (ع) را جریحه دار کردند که عده‌ای از اقشار و هیئات عزاداری درصدد تظاهرات برای محکومیت آن بودند.

وی ادامه داد: بلافاصله پس از پخش آن، با عذرخواهی مسئولین طی بیانیه‌ای رسمی، اعلام کردند که این مسئله اشتباهی و غیرعمد بوده و برنامه گئجه لر تعطیل خواهد شد که پس از آن تعطیل شد.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: بنده با فراخواندن مسئولین صداوسیما به آنان گفتم که برنامه‌های زنده در صداوسیما باید با اطمینان کامل نسبت به محتوای آن پخش شود و پس از آن نیز از عزیزان خواستم که برنامه راهپیمایی انجام نشود.

آیت الله مجتهد شبستری در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه امروز تبریز با اشاره به ضرورت وحدت کلمه در میان مسلمانان، گفت: عامل تمام موفقیت‌ها در دنیای امروز وحدت کلمه و اتحاد مسلمانان بوده و تفرقه جزو بلایا است که خداوند آن را به شیوه‌های مختلف مذمت کرده است.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های مهم اسلامی برای ایجاد وحدت، نماز جمعه است که در کنار حکمت‌های این فریضه الهی، از آخرین مسائل داخلی و خارجی جهان اسلام بهره مند می‌شویم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی نماز جمعه‌های ایران اسلامی را نسبت به نماز جمعه‌های اهل سنت در مکه و مدینه پرمحتواتر دانست و گفت: بحمد الله اکنون به برکت نظام اسلامی، در ۹۰۰ شهر و بخش کشورمان نماز جمعه برگزار می‌شود که این میزان از نظر کمیت و کیفیت بی نظیر است.

وی یادآور شد: امروز ششمین سالگرد افتتاح مصلی تبریز است که امیدواریم این مصلی در بخش‌های کتابخانه، شبستان و … بیش از پیش مورد استقبال قرار گیرد.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان