کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 331118
تاریخ انتشار: جمعه ۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز حجت الاسلام سیدمجید شرفی درخطبه های این هفته نمازجمعه شادگان در مسجد حضرت امیر المومنین(ع) این شهر، با تاکید بر تکریم ارباب رجوع در دستگاه های اجرایی، گفت:وظیفه اصلی مسئولان، برنماه ریزی برای حل مشکلات شهروندان است، چرا که عقیده داریم، مردم ولی نعمت و پایه و ستون نظام جمهوری اسلامی هستند.
وی پذیرش مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی را فرصتی برای خدمت به شهروندان و گامی برای ارتقاء کیفی زندگی شهروندان خواند و افزود:به فرموده امام علی علیه السلام، فرصت ها چون ابر گذراست و مسئولان این فرصت را برای خدمت به مردم غنیمت بشمارند.
خطیب جمعه شهرستان شادگان همچنین بر اهتمام مسئولان به رونق اشتغال تاکید کرد و گفت:جوانان با مشکلات زیادی روبرو هستند که سرمنشأ همه آنها از بیکاری شروع می شود لذا مسئولان به حل مشکل اشتغال جوانان اهتمام داشته باشند.
وی در ادامه خطبه های نماز با گرامی داشت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش های زورخانه ای، گفت:این روز، بهانه ای برای ترویج اخلاق مداری در جامعه به ویژه ورزش است، زیرا این روزها خلاء اخلاق در برخی ورزش ها دیده می شود.
حجت الاسلام شرفی تصریح کرد:ورزش ضامن سلامتی انسان است و ورزشکاران نیز باید با تاسی از امیرالمؤمنین (ع) روحیه پهلوانی را در خود تقویت کنند تا برای همیشه ماندگار بمانند.
وی در فراز دیگری از خطبه های نمازجمعه شادگان با گرامی داشت ۵ مردادماه سالروز برگزاری نخستین نمازجمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در تهران به امامت آیت الله طالقانی، افزود:نمازجمعه، فریضه حکومتی است و برپایی آن از نعمت های نظام جمهوری اسلامی است.
خطیب جمعه شادگان همچنین با تشریح جایگاه والای نمازجمعه، آن را قرارگاه فرهنگی خواند و مهم ترین وظیفه ائمه جمعه را تبیین حقایق و هدایتگری فرهنگی و سیاسی برشمرد.
حجت الاسلام شرفی تصریح کرد:نمازجمعه جایگاهی ارزشمند برای خنثی کردن توطئه های دشمن، رفع شبهه ها، دفاع از اسلام و ارزش های اسلامی و ایستادگی و مقاومت در برابر هجمه های دشمن است.
وی از حضور مردم ولایتمدار، کارکنان و مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان شادگان در برنامه های ستاد نمازجمعه شادگان قدردانی کرد.
۶۰۱۰/۶۱۲۵منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان