کد خبر: 331098
تاریخ انتشار: جمعه ۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، حجت الاسلام سید مجید شرفی در خطبه های نماز جمعه این هفته شادگان که در محل مسجد حضرت امیر المومنین(ع) برگزار شد، اظهار کرد: وظیفه اصلی همه مسئولان حل مشکلات مردم است چرا که مردم ولی نعمت و پایه و ستون انقلاب اسلامی هستند و نباید کاری کنیم که مردم از ما ناراضی باشند.

وی با تاکید بر ضرورت حضور پررنگ مسئولان در ادارات و تکریم ارباب رجوع افزود: مسئولیت، فرصت خدمتگزاری به مردم است که به تعبیر حضرت علی(ع) همچون ابر آسمان گذراست و مسئولان این فرصت را برای خدمت به مردم باید غنیمت بشمارند.

امام جمعه شادگان همچنین بر لزوم اهتمام مسئولان به ایجاد اشتغال برای جوانان تاکید کرد و گفت: امروزه جوانان ما با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند که سرمنشأ همه آن‌ها از بیکاری شروع می‌شود و مسئولان باید به حل مشکل اشتغال جوانان اهتمام داشته باشند.

وی در ادامه خطبه ها، به روز فرهنگ پهلوانی و ورزش های زورخانه ای اشاره کرد و گفت: باید این روز بهانه ای برای ترویج اخلاق مداری در جامعه باشد چون امروز خلاء اخلاق به طور کامل خود را نشان می دهد.

حجت الاسلام شرفی تصریح کرد: ورزش ضامن سلامتی انسان است و ورزشکاران باید با تاسی از امیرالمؤمنین(ع) روحیه پهلوانی را در خود تقویت کنند تا برای همیشه ماندگار بمانند.

وی همچنین با اشاره به پنجم مردادماه سالروز نماز جمعه و اقامه اولین نماز جمعه رسمی در تهران به امامت آیت‌الله طالقانی تصریح کرد: نماز جمعه، فریضه حکومتی بوده و برپایی آن از نعمات نظام جمهوری اسلامی بر مردم ایران است.

امام جمعه شادگان با اشاره به جایگاه بسیار والای نماز جمعه، آن را یک «قرارگاه فرهنگی» و مهم‌ترین وظیفه‌ ائمه‌ جمعه را نیز «تبیین حقایق و هدایتگری فرهنگی و سیاسی» برشمرد و ادامه داد: قرارگاه نماز جمعه فرصت و جایگاهی بسیار مهم و ارزشمند برای خنثی کردن توطئه‌های دشمن، رفع شبهات، دفاع از اسلام و ارزش‌های اسلامی و ایستادگی و مقاومت در برابر هجمه‌های دشمن است.

وی از حضور باشکوه اقشار مختلف مردم و ولایتمدار و فهیم و همیشه در صحنه به ویژه کارکنان و مسئولین ادارات  شهرستان در نماز جمعه این هفته قدردانی کرد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان