کد خبر: 331086
تاریخ انتشار: جمعه ۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز حجت الاسلام محمود محمد زاده در سخنان پیش از خطبه های نمازجمعه این هفته اهواز با تبریک فرارسیدن سالروز اقامه نخستین نماز جمعه کشور اشاره کرد و گفت: شش ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دستور امام خمینی(ره)، نخستین نماز جمعه در تهران به امامت آیت الله طالقانی اقامه شد که در آن نماز باشکوه بیش یک میلیون نفر حضور داشتند.
وی افزود:فرمان امام (ره) مبنی بر اقامه نماز جمعه باعث احیای یک فریضه فراموش شده شد و تاکنون نیز این افتخار را داریم که با گذشت بیش از سه دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، برپایی نمازجمعه در ۹۰۰ نقطه کشور را شاهد هستیم.
مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خوزستان، یکی از اصلی ترین وظایف ائمه جمعه در مناطق مختلف را تبیین نظریات و منویات رهبر معظم انقلاب و پیگیری اجرای این نظرات عنوان کرد.
حجت الاسلام محمدزاده در ادامه سخنانش تاکید کرد:رهبرمعظم انقلاب همواره در سال های اخیر در زمینه های مختلفی نظیر اشتغال، توجه به تولید داخل، انرژی هسته ای، سبک زندگی اسلامی و بسیاری موارد دیگر تاکید داشته که نیاز است این تاکیدات از سوی امامان جمعهو جماعت برای مردم تبیین شود.
حجت الاسلام محمد زاده بیان کرد: همچنین توضیح تذکرات اخیر رهبر معظم انقلاب در رابطه با ترویج روحیه انقلابی و توجه به نفوذ از مسائلی است که باید از سوی ائمه جمعه برای مردم مطرح شود.
وی یادآور شد:بی شک اگر همه مسوولان نظام فرمایشات رهبر معظم انقلاب را سرلوحه کار قراردهند کمترین آسیب را خواهیم دید.
مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خوزستان گفت:اگر جامعه جهانی به توصیه های رهبر معظم انقلاب گوش فرا می داد، در زمان حاضر شاهد این ناامنی ها و جرم و جنایت ها نبود.
وی ادامه داد: برخی کشورها به غربی ها اکتفا کردند و همین موضوع باعث شد علاوه بر این که به اقتصادشان ضربه وارد شود امنیت و آرامش خود را نیز از دست بدهند.
وی امنیت و آرامش مرزهای کشور را مرهون روحیه انقلابی مرزبانان غیور دانست و گفت:فرزندان غیور میهن به دور از هرگونه چشمداشتی حافظ امنیت کشور هستند.
حجت الاسلام محمدزاده در پایان سخنانش تصریح کرد:اگر جوانان ما در خارج کشور برای دفاع از حریم اهلبیت(ع) ایثار و جانفشانی می کنند،به این دلیل است که دشمنان می خواهند نا امنی را به کشور ما نیز بکشانند اما روحیه انقلابی فرزندان این مرزو بوم هیچگاه این اجازه را به دشمن نمی دهد.
۷۱۵۲/۶۱۲۵منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان