کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 331001
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

در حمله جنگنده‌های آمریکایی به شهر منبج سوریه دست‌کم ۱۲۰ نفر کشته شدند که اکثریت آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دادند.

به گزارش خبرنگار عصر اهواز در دمشق، در حمله جنگنده‌های آمریکایی به شمال شرق شهر منبج در حومه حلب که به‌بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش صورت می‌پذیرد، دست‌کم ۱۲۰ نفر جان خود را از دست دادند که بخش عمده‌ای از آنها کودک و زن هستند.

یک منبع محلی اعلام کرد که شهر منبج در معرض ویرانی کامل قرار گرفته حال آنکه ۲۰۰ هزار غیرنظامی در این شهر قرار داشته و حتی هیچ جایی برای دفن شهدایشان به‌جز پارک‌ها و کنار پیاده‌روها نمی‌یابند.

این در حالی است که وزارت امور خارجه سوریه پیشتر از جامعه بین‌الملل خواسته بود تا جنایتی را که جنگنده‌های فرانسوی علیه غیرنظامیان در منبج در شمال سوریه انجام داده‌اند محکوم کنند. در حمله جنگنده‌های فرانسوی مشارکت کننده در ائتلاف بین الملل دست‌کم ۱۲۰ شهروند سوری به شهادت رسیدند.

شهر منبج در فاصله ۳۰ کیلومتری نقطه مرزی سوریه با ترکیه قرار دارد و جایگاهی استراتژیک در منطقه جداکننده بین شرق رود فرات و غربه داشته و بسیاری معتقدند که این شهر بر تمامی راه‌های مختلفی که مناطق حومه شرقی و شمال حلب را به هم وصل می‌کند سیطره دارد.

اکثریت ساکنان این شهر را عرب‌ها تشکیل می‌دهند و اقوام دیگری نظیر کردها و چرکس‌ها و ترکمانی‌ها نیز در این شهر ساکن هستند.

گروه تروریستی داعش در سال ۲۰۱۴ و پس از درگیری‌های شدیدی با گروه‌های مسلح  توانست بر این شهر سیطره یابد و این شهر به پایگاهی استراتژیک برای آنها تبدیل گردید.

انتهای پیام/.*منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان