کد خبر: 330971
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


نمایده مردم سبزوار گفت: اگر دولت مقابله با حقوقهای نجومی را پیگیری نکند بحث استیضاح از وزرای مربوطه و حتی تذکر ویژه به رئیس‌جمهور را در دستور کار مجلس قرار می‌دهیم.

حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، بر لزوم استرداد اضافه دریافتیهای برخی از مدیران دولتی تأکید و گفت: حقوقهای نامتعارف باید به طور کامل به بیت المال بازگردانده شود.

وی  با بیان اینکه دولت تا کنون برخورد مناسبی با این موضوع داشته است، تصریح کرد: دولت باید با قدرت مسیر مقابله با تخلفات را ادامه بدهد و نباید وارد بازیهای سیاسی و جناحی شود تا بتواند پاسخ مناسبی به نگرانیهای افکار عمومی بدهد.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس  با بیان اینکه مجلس پیگیر موضوع حقوقهای نجومی است، افزود: مجلس تاکنون تذکراتی را در رابطه با حقوقهای نجومی  به دولت  داده و اگر دولت مقابله با این موضوع را پی‌گیری نکند بحث استیضاح از وزرای مربوطه و حتی تذکر ویژه به رئیس جمهور را در دستور کار مجلس قرار می‌دهیم.

نماینده مردم سبزوار در مجلس عنوان کرد: مجلس از طریق ابزار نظارتی، تصویب قوانین روشن و شفاف و همچنین از طریق مرکز پژوهشها و دیوان محاسبات این موضوع را پیگیری می‌کند.

مقصودی مهم‌ترین راه‌ مقابله با پرداختهای غیر متعارف به مدیران دولتی را  تقویت سیستم نظارتی به مانند  دیوان محاسبات، سازمان بازرسی کل کشور دانست و گفت: اگر دولت با پرداختی‌های نامتعارف برخورد نکند، رئیس جمهور و وزرا باید در صحن مجلس پاسخگو باشند.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان