کد خبر: 330938
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، محمدرضا مودودی عصر پنج شنبهدر نشست مدیران استان‌های هم‌مرز با کشور عراق عنوان کرد: حجم صادرات محصولات غیر نفتی کشور به نسبت بیست سال گذشته به بیش از چهل میلیارد دلار رسیده است. این میزان رشد قابل توجه نمایانگر تعامل بخش خصوصی و دولتی در این زمنیه است.

وی افزود: بخش خصوصی در چند سال اخیر توانسته به خوبی در بخش های مختلف اقتصادی کشور وارد شود و فعالیت های انجام گرفته توسط این بخش در زمینه افزایش صادرات غیر نفتی  بسیار تاثیر گذار بوده است.

معاون کل سازمان توسعه تجارت ایران با انتقاد از مسئله خام فروشی محصولات صادراتی عنوان کرد: به طور حتم در صورتی که این نوع روند فروش محصولات را تغییر ندهیم بسیاری از بازار های صاداراتی خود را از دست خواهیم داد. در این زمان دیگر خام فروشی معنایی ندارد و  ما باید به دنبال تولید محصولات با کیفیت باشیم.

مودودی اظهار کرد: تجار ایران به دلیل فراهم بودن شرایط و زیر ساخت های لازم اقتصادی تمایل بسیاری برای ایجاد مراوده های اقتصادی با این کشور دارند.  البته در این خصوص نیازمند برگزاری جلساتی به منظور هماهنگی و ایجاد شرایط مناسب تر برای تجار هر دو کشور هستیم.

وی اظهار کرد: متاسفانه در این زمان یارانه ای از سوی سازمان توسعه تجارت به منظور تخصیص با صادر کنندگان تعلق نگرفته است، این سازمان به عنوان پشتبان بخش خصوصی در بدنه دولت فعالیت می کند اما در این بین بخش خصوصی باید بتواند بر روی پای خود بایستد و در صورتی که نتواند برنامه های خود را ارائه دهد این سازمان در این زمینه ورود خواهد کرد.

معاون کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به تخصیص دو میلیارد دلار تسهیلات به بازرگانان و تجار ایرانی گفت: این میزان اعتبار به صورت تشویقی و به منظور حل مشکلات این قشر به آنها تعلق خواهد گرفتمنبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان