یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله سعدالله زارعی

یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله

اجماع نسبی داخلی لبنان بر سر انتخاب «میشل عون» به عنوان رئیس‌جمهور که روز گذشته با 83 رأی پارلمان صورت گرفت، علامت مهمی از تغییر معادلات در لبنان است.
روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات احمد عامری . کارشناس روابط عمومی

روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات

عصر اهواز - با توجه به گسترش رسانه ها و شکل گیری رسانه های نو و همچنین گسترش وظایف روابط عمومی ها، کمتر مدیری را خواهیم یافت که از اهمیت نقش روابط عمومی در سازمان آگاه نباشد؛ تاثیرگذاری روابط عمومی در رشد و توسعه سازمان امری مهم است.

کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 330826
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵ - ۰۵:۳۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

رییس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت:استان کهگیلویه و بویراحمد غیر از جنگل و آب چه دارد که این گونه به هر دو چوب حراج می زند، این در حالی است که همین دو نعمت خدادادی می تواند فرصت های سرمایه گذاری به وجود بیاورد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دادگستری استان، حجت الاسلام غلامرضا مزارعی در نشست دفاع از حقوق بیت المال استان افزود: این از بی مسئولیتی مدیران سابق است که امیدوارم مسئولان امروز با تلاش های جهادی جبران کنند.

وی ضمن ابراز تاسف از برگشت اعتبارات در دوره های گذشته استان بیان کرد: مسئولان دوره های گذشته، اعتبارات را برگشت می دادند و بدون آینده نگری استان را با محرومیت تحویل نیروی های بعدی می دادند به همین دلیل امروزه شاهد بحران هایی چون آتش سوزی و مشکلات خدماتی هستیم.

رییس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به الگو گیری مسئولان اجرایی از روش مدیریتی سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی فرمانده است اما در خط مقدم می جنگد، او خوب می داند فرمانده ای که به انتظار در سنگر می نشیند می بازد، بنابراین توصیه می کنم که مسئولان استان برای جبران اشتباهات گذشته در خط مقدم برای حل مشکلات حرکت کنند، نه اینکه بنشینند و بحران ها و خسارات ها را نظاره کنند.

حجت الاسلام مزراعی از تمام کسانی که در خاموش کردن آتش سوزی در جنگل های استان نقش فعالی داشته اند تقدیر و تشکر کرد.

وی تصریح کرد:  چرا منابع طبیعی این استان به اندازه یک شهرستان محروم استان فارس(رستم ممسنی) امکانات برای خاموش کردن آتش ندارد.به مدیران اجرایی استان توصیه می کنم از تمام ظرفیت های بسیج، هنرمندان ورزشکاران و مردم با تشکیل گروه ها و نهادها برای مقابله با بحران تلاش کنند.

بدون کمک رسانه ها آتش سوزی جنگلها به فاجعه بزرگی تبدیل می شد

همچنین مهرداد کرمی، دادستان عمومی و انقلاب یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر حفظ منابع ملی گفت: منابع ملی را نباید ارزان از دست دهیم و با دفاع از کارکنان تلاشگر منابع طبیعی، پرداخت حقوق معوق آنها و همکاری نهادهای اجرایی استان از این منابع ملی حمایت کنیم.

وی افزود: از همه رسانه های استان برای اطلاع رسانی در زمینه مقابله با آتش سوزی جنگلها تشکر می کنم و اگر تلاش آنها نبود عمق فاجعه آتش سوزی جنگلها بسیار بزرگ می شد و بخشی از جنگل ها را برای همیشه از دست می دادیم. اگر مسئولان اجرایی استان و مدیران بحران در زمینه منابع ملی دست به شفاف سازی نزنند به صورت جدی به این مسائل وارد می‌شویم، بنابراین انتظار داریم قبل از وقوع خسارت های بیشتر به استان برای مقابله پیشقدم شوند.

خسارت ۱۰میلیاردی طی هفت سال گذشته به جنگلهای کهگیلویه و بویراحمد

همچنین عزت الله بهشتی، مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: در سال گذشته دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان و در ۷ سال گذشته ۱۰ میلیارد تومان به جنگل های این استان خسارت وارد شد و تاکنون آتش سوزی های جنگلها در سال جاری نیز حدود ۲۵درصد بیشتر از سال گذشته بوده است.

وی با اشاره به وضعیت وخیم قرق بانان استان افزود: ۷۵ نفر قرقبان این استان حدود چهار ماه است که حقوق نگرفته اند، همین ها هستند که شبانه روز جنگل را نجات می دهند اما سفره شان خالی از نان است.

بهشتی تصریح کرد: پایگاه خاموش کردن آتش نداریم. تجهیزات نداریم، امکانات برای خاموش کردن آتش نداریم. آب برای خاموش کردن آب نداریم. ستاد بحران استان بالگرد ندارد و اگر داشته باشد جایی برای فرود آمدن در مناطق جنگلی ندارد.

مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: شرکت نفت برای خاموش کردن آتش برای هر دقیقه ۲۶۰هزار تومان پول می خواهد. این شرکت در خاموش کردن آتش با ما همکاری نکرده است.

بهشتی تصریح کرد: با دارا بودن ۸۴۳ هزار هکتار جنگل ۲٫۵ برابر دنیا و هشت برابر کل کشور سرانه جنگل داریم، به همین دلیل بیش از سایر استان ها برای مقابله با آتش سوزی امکانات نیاز داریم.

وی ادامه داد:  اگر در روز اول جلوی آتش سوزی شهرستان باشت گرفته می شد هزینه ها و خسارت ها کمتر از یک پنجم هم اکنون بود، اما خوشبختانه با همت نیروهای منابع طبیعی شهرستان رستم فارس، نیروهای بسیج و کارکنان زحمت کش منابع طبیعی استان، این فاجعه خاموش شد.

مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: از نمایندگان دولت خواستیم که تلاش کنند آتش زدن زمین ها در مراتع کشاورزی را جرم محسوب کنند.

بهشتی افزود: احیاء هر یک هکتار جنگل ۲۵ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد و احیاء هر درخت بلوط ۵۰ سال طول می کشد و وظیفه همگانی است که در حفظ آن بکوشند.

سید اسدالله هاشمی، مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد بخش زیادی از آب کشور را تأمین می کنیم اما در بحران آب به سر می بریم. بیشترین جنگل های کشور را داریم اما برای خاموش کردن آتش یک بالگرد نداریم.

وی بیان کرد: از مردم روستای “ده برآفتاب” که برای خاموش کردن آتش منطقه حفاظت شده دنای شرقی با منابع طبیعی و محیط زیست همکاری کردند، تشکر و قدردانی می کنم. زیرا همه برای خاموش کردن آتش حضور داشتند اما امکانات لازم را نداشتند.

هوشنگ صیدالی، مدیر عامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: زمان آقای نوذری، وزیر نفت وقت، استاندار وقت اعتبار تخصیصی شرکت نفت را به دولت برگشت دادند که با همان اعتبار می توانستیم ۲۰۰ جایگاه بالگرد در جنگل ها احداث کنیم و یا ۲۰۰ موتور سیکلت کوهستان برای کارکنان بخریم و امروز آه می کشیم و افسوس می خوریم.

سیدعلی وفایی مقدم، مدیرکل ستاد بحران استان در موضوع مقابله با بحران گفت: سه استان فارس، خوزستان و اصفهان بالگرد دارند که به محض بحران می توانند همکاری کنند، اما استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه خرید بالگرد اعتبار ندارد.

وی در پاسخ به انتقادات مسئولان قضایی و اجرایی در جلسه افزود: در موضوع بحران باید بگویم که استاندار،  رییس ستاد بحران بعد از ایشان، آقای نیک اقبالی و در جایگاه بعدی من دبیر ستاد بحران هستم که همه ما به عنوان پدافند و پشت جبهه بحران، مشغول خدمت رسانی هستیم.

وفایی مقدم در پایان ضمن انتقاد از برخی رسانه های استان در موضوع اطلاع رسانی اضافه کرد: رسانه ها نیمه خالی لیوان را می بینند و با بحران سازی، فضا را علیه مسئولان جمهوری اسلامی نامطلوب جلوه می دهند.

به گزارش ایسنا، از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از ۴۶فقره آتش سوزی در جنگلها و مراتع استان کهگیلویه و بویراحمد اتفاق افتاده که بیش از ۶۵۰ هکتار از جنگل ها و مراتع استان در آتش سوخت و بیشتر اتش سوزی در جنگلها و مراتع شهرستان بویراحمد بوده است. طی سال گذشته در مجموع ۷۵ فقره آتش سوزی در جنگلهای استان اتفاق افتاده و ۱۲۹۶ هکتار از جنگل ها و مراتع استان در آتش سوخته است.

استان کهگیلویه و بویر احمد دارای بیش از ۸۷۰ هزار هکتار جنگل و بیش از ۵۵۰ هزار هکتار مرتع است و ۸۷ درصد این استان را جنگل و مرتع تشکیل می دهد. حوزه زاگرس حدود ۴۰ درصد جنگلهای کشور را دارد که  ۲۰ درصد جنگلهای زاگرس در این استان واقع شده است.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان