کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 330814
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵ - ۰۴:۵۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

رضا پوستچی پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: در جریان انتقال زندانیان کارون به زندان شیبان با کاهش آمار زندانیان، این انتقال صورت پذیرفت.
وی افزود: در مدت یک ساله اخیر حدود سه هزار نفر از آمار زندانیان در زندان های سطح استان بر اساس عفو رهبری، گلریزان، تلاش بیشتر مراجع قضایی و کاهش ورودی کاهش یافت و بنابراین در انتقال زندانیان کارون به زندان شیبان مشکلی نداشتیم.
پوستچی با بیان اینکه ظرفیت زندان شیبان یک هزار و ۶۰۰ نفر بود، ادامه داد: با افزایش ظرفیت دو هزار نفری به این زندان، ظرفیت آن را افزایش دادیم.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی استان خوزستان با بیان اینکه قانون انتقال زندان ها به خارج از شهرها در سال ۸۰ مصوب شد اما در بیشتر استان ها هنوز اجرایی نشده است، یادآور شد: اگر می خواستیم یک زندان جدید با استاندارد جدید ایجاد کنیم حدود ۸۰۰ میلیارد ریال هزینه در برداشت اما انتقال به زندان شیبان با هزینه ۱۰۰ میلیارد ریالی انجام شد.
وی بیان کرد: زندان کارون زندان بزرگ و پراکنده ای به شکل ویلایی بود که حدود ۵۰ سال از عمر آن می گذرد و زندان فرسوده ای بود، اما زندان شیبان را دو طبقه ساختیم و زندان مجهزی است.
پوستچی با بیان اینکه آخرین آمار زندانیان کارون حدود سه هزار و ۲۰۰ نفر بود، خاطرنشان کرد: قبل از انتقال زندانیان زندان کارون به زندان شیبان، تعداد زندانیان کارون کاهش یافت.
زندان کارون در بهمن ماه سال گذشته به مجتمع حرفه آموزی شیبان منتقل شد.
۷۱۴۸/۶۰۶۴منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان