کد خبر: 330799
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵ - ۰۳:۵۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

کوروش بهادری روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا اظهار کرد: به دلیل انتقال جریان هوای گرم و مرطوب جنوبی تا اواسط هفته آینده انتظار گرما در کل استان و شرجی برای شهرهای ساحلی استان دور از انتظار نیست.
وی اضافه کرد: از روز شنبه آینده پیش بینی می شود دمای هوا در بسیاری از شهرهای استان خوزستان به بیش از ۵۰ درجه سانتیگراد بالای صفر افزایش یابد.
وی گفت: همچنین از روز شنبه به دلیل وزش باد از سمت کشور عراق و نیز خوزستان پیش بینی می شود چشمه ها و کانون های گرد و خاک در این استان فعال شده و آسمان بیشتر مناطق خوزستان را گرد و خاک فرا گیرد که در برخی مناطق شعاع دید تا چهار هزار متر هم کاهش خواهد یافت.
وی اضافه کرد: بیشترین دمای هوا در استان خوزستان طی ۲۴ ساعت گذشته مربوط به شهر بستان با ۵۰ درجه سانتیگراد بالای صفر و کمترین دما نیز مربوط به شهرستان ایذه با ۲۴ درجه بالای صفر بوده است.
بگفته وی در حال حاضر شرجی در شهرستان شادگان ۹۰ درصد، اهواز ،آبادان و ماهشهر نیز ۸۰ درصد می باشد.
وی گفت: طبق پیش بینیهای انجام شده دمای هوای برخی مناطق استان خوزستان و از جمله شهرستان اهواز امروز و فردا به بالای ۵۰ درجه سانتیگراد خواهد رسید.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان نیز در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: به دلیل افزایش دما و احتمال گرما زدگی شهروندان تمامی مراکز درمانی و بیمارستانی استان به حالت آماده باش درآمده اند.
هاشم بالدی افزود: به دلیل افزایش دما در این استان مصرف آب و برق در استان بالا رفته که شهروندان برای جلوگیری از قطع آب و برق باید صرفه جوئی نمایند.
وی به شهروندان هم توصیه کرد برای جلوگیری از گرما زدگی بجز ضروریات روزمره از بیرون آمدن از منازل خود جلوگیری نمایند.
۶۰۶۴منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان