کد خبر: 330796
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵ - ۰۳:۳۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


رئیس سازمان نظام پزشکی کشور گفت: هم‌اکنون خطای پزشکی در کشور به کمتر از ۱ درصد رسیده است و این آمار در کشورهای دنیا بسیار بالاتر از ایران است.

به گزارش عصر اهواز از اردبیل، علیرضا زالی پیش از ظهر امروز در سمینار چالش‌های تشخیص و درمان تومورهای مغزی در کودکان، نوجوانان و بالغین در سرعین اظهار داشت: در حال حاضر آمار خطای پزشکی در کشور به کمتر از یک درصد رسیده است و این آمار از میانگین کشورهای دنیا بسیار پایین‌تر بوده و این نشان از تلاش و پشتکار پزشکان است.

وی با اشاره به اینکه خطای پزشکی در کشور با توجه به برنامه‌های انجام‌شده و ارائه آموزش‌های نوین بسیار کاهش‌یافته است، افزود: امروزه پزشکان رسالت بسیار خطیری در خدمات‌رسانی به بیماران دارند و ما به این شغل شریف در کشور افتخار می‌کنیم.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور بیان کرد: آمار زیرمیزی‌ها در کشور به حداقل رسیده است به‌طوری‌که در بیشتر استان‌های کشور زیرمیزی‌ها به صفر رسیده و در این زمینه سازمان نظام پزشکی کشور نظارت همه‌جانبه‌ای دارد.

زالی با اشاره به اینکه نظارت همه‌جانبه‌ای بر فعالیت پزشکان در مطب‌های خصوصی و بیمارستان‌های دولتی وجود دارد، تصریح کرد: هم‌اکنون آمار زیرمیزی‌ها در بین پزشکان بسیار پایین آمده و پزشکان با تمام توان و تلاش در راستای جلب رضایت مردم تلاش می‌کنند.

وی گفت: پرونده مرحوم کیارستمی در حال بررسی کارشناسی است. روز گذشته فرزند مرحوم کیارسمی برای ارائه برخی از توضیحات در نظام پزشکی کشور حاضر شد و به برخی سئوال‌های موجود پاسخ داد؛ همچنین دکتر مورد اعتماد خانواده مرحوم کیارستمی در جلسات بررسی پرونده این مرحوم حاضر می‌شود که نتایجی در مورد پرونده مرحوم کیارستمی به‌دست‌آمده و در این زمینه کارشناسان و پزشکان حرفه‌ای و فوق تخصص کشور مشغول بررسی این پرونده هستند.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان