تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 33076
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۵:۰۳

معاون اسناد هویتی سازمان ثبت احوال استان اصفهان با اشاره به اینکه تعویض شناسنامه‌های قدیمی فقط تا پایان امسال فرصت دارد، گفت: برای زمان تغییر شناسنامه‌ها هنوز تصمیم‌ گرفته نشده است.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

تسنیم: جاعی عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان شهرضا و در جمع خبرنگاران با اشاره به آمار ولادت در استان و شهرستان شهرضا اظهارداشت: آمار ولادت در ۴ ماهه نخست سال در اصفهان، ۲۷هزار و ۶۰۲ نفر و در شهرضا این آمار ۷۹۶ ولادت بوده است.

وی با بیان اینکه آمار ولادت نسبت به سال گذشته در شهرضا که ۸۶۶ نفر بوده با کاهش ۸ درصدی مواجه بوده است، افزود: ثبت فوت در ۴ ماهه نخست سال در استان ۷ هزار و ۶۲۳ نفر است که در شهرضا این آمار ۲۹۸ نفر بوده و نسبت به سال گذشته که ۲۴۱ نفر بوده افزایش پیدا کرده است.

معاون اسناد هویتی سازمان ثبت احوال استان اصفهان با اشاره به اینکه در ۴ ماهه نخست امسال در استان ۱۰هزار و ۵۷۶ واقعه ازدواج انجام شده، بیان کرد: در ۴ ماهه نخست سال در شهرضا ۳۷۷ ازدواج رخ داده که سال ۹۵ این آمار ۵۵۳ واقعه ازدواج بود.

وی با بیان اینکه ولادت در استان اصفهان ۱۰۰ در ۱۰۰ و وفات نزیک به ۱۰۰ در ۱۰۰ ثبت می‌شود، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در حال حاضر روند ثبت فوت افراد چند دقیقه بعد از فوت انجام شده و این دقیق بودن آمارها و اطلاعات یکی از افتخارات سازمان ثبت احوال است.

شجاعی خطاب به مراجعانی کهبرای دریافت کارت هوشمند ملی به دفاتر پستی، پیشخوان و یا اداره‌های ثبت احوال مراجعه نکرده‌اند، خاطرنشان کرد: در صورت مراجعه نکردن برای تحویل کارت هوشمندملی درباره ابطال آن تصمیم گیری می‌شود.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون کارت هوشمند ملی برای افرادی که به سن ۱۵ سالگی رسیده‌اند صادر می‌شود، افزود: جمعیت بالای ۱۵ سال استان اصفهان بیش از ۴ میلیون نفر است.

معاون اسناد هویتی سازمان ثبت احوال اصفهان در ادامه گفت: کارت هوشمند ملی با ارائه ۳ کاربرد اصلی شناسایی، تصدیق هویت و امضای دیجیتال، این امکان را فراهم می‌کند تا از آن به عنوان یک ابزار چند کاره استفادهکرد.

وی با اشاره به اینکه تعویض شناسنامه‌های قدیمی فقط تا پایان امسال فرصت دارد، تصریح کرد: برای زمان تغییر شناسنامه‌ها هنوز تصمیم‌ گرفته نشده و با این وجود تعویض شناسنامه‌های قدیم به دلیل مکانیزه شدن، امنیت بیشتر و اصلاح آن از خدشه‌ها و عیب‌ها ضروری است.

شجاعی تعداد نوزادان به دنیا آمده و دارای شاسنامه در سال گذشته را ۸۱ هزار و ۷۹۴ نفر اعلام کرد و افزود: نداشتن شناسنامه به معنی وجود نداشتن فرد در جامعه است و او را از تمام خدمات کشور شامل تحصیل، بیمه و دریافت یارانه‌ها محروم می‌کند.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: برتـرین‌ها
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری