کد خبر: 330758
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: دولت باید برای حل بحران ریزگردها به صورت جدی ورود پیدا کند.

حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا در گفت‌و‌گو با تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی به همراه نمایندگان ایلام، خوزستان و کردستان چندی پیش با برگزاری جلسه‌ای مشترک برای بررسی آسیبهای ناشی از ریزگردها این موضوع را مورد بررسی قرار دادند.
وی با اشاره به اینکه نمایندگان حاضر در جلسه با ارائه تذکر و نامه‌ای به ریاست مجلس خواستار حل و فصل سریع معضل ریزگردها از سوی دولت شدند، گفت: در این جلسه مجمع نمایندگان استانهای غرب کشور ضمن ارائه تذکر کتبی به هیئت دولت، سازمان محیط زیست کشور و مسئولان مربوطه، خواستار ورود جدی دولت برای حل بحران ریزگردها در استانهای غربی کشور شدند.

حسینی‌کیا به حضور هیئت پارلمانی دولت در این جلسه مشترک اشاره کرد و افزود: کلیت برگزاری طرح جلسه مشترک در راستای ورود جدی و هر چه بیشتر دولت برای حل سریع معضل ریزگردها بود و چندی پیش تذکر کتبی مجمع نمایندگان استان در صحن علنی مجلس خوانده شد.

وی با اشاره به عزم جدی دولت برای بررسی و مقابله با پدیده ریزگردها بیان کرد: به طور قطع تاکنون اقدامی از سوی دولت و محیط زیست برای مقابله با این معضل جدی انجام شده اما متأسفانه این تلاشها تاکنون مثمربه ثمر نبوده است و نیاز به یک اقدام جدی دیپلماسی دارد.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه تدوین قرارداد و معاهده‌های زیست محیطی بین‌المللی و کشاندن کشورهای ازجمله عراق و سوریه به پای میز مذاکره را ضروری دانست و اظهار کرد: برای مهار این ریزگردها دولت باید هزینه‌هایی را پرداخت کند و با درایت و تدبیر در صحنه بین‌المللی با این مهمان ناخوانده که خسارتهای زیادی بر مردم مرزی غرب کشور وارد کرده است، مقابله کند.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان