کد خبر: 330624
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

مدیرکل تامین اجتماعی خوزستان چهارشنبه در حاشیه آیین راه اندازی این ساختمان ها در جمع خبرنگاران اظهار کرد:این دو پروژه در زمینی به مساحت ۱۹ هزار و ۶۱۲ مترمربع و هفت هزار و ۹۰۰ متر مربع زیربنا راه اندازی شد.
محمود یارعلی زاده افزود: ۱۶۰ نفر در این دو مجموعه مشغول فعالیت هستند و یک سرسرای ورزشی یک هزارو ۴۶۶ متر مربع نیز برای این مجموعه ها احداث شده است.
وی ادامه داد: اعتبار ساختمان ها و پروژه ها از مرکز است و از اعتبارات استانی تامین نمی شود و ۷۰ میلیارد ریال اعتبار اولیه و هنگام کار به عنوان بخشی از اعتبار این پروژه هزینه شده است.
یار علی زاده در ادامه گفت: برای بهبود فضای کسب و کار در راستای اقتصاد مقامتی، منع واحدهای اجرایی از توقیف اعتبارات که برای راه اندازی کارگاه های زیر ۱۰۰ نفر از تسهیلات بانکی استفاده می کنند تا یک سال در نظر گرفته شده است.
وی افزود: مصوبه خرید دین از دیگر مصوبات است که سازمان از طریق بانک عامل به کارفرمایان بدهکار به سازمان که منابع مالی در اختیار ندارند وام با اقساط ۱۲ ماه پرداخت می کند.
وی ادامه داد: بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب از مصوبات اخیر سازمان است که تا ۲۶ شهریور امسال اعتبار دارد و کارفرما باید تقاضای بخشودگی جرایم خود را به شعب اجرایی تحویل دهد و از ۵۰ تا ۱۰۰ درصد جرایم بخشوده می شود.
یار علی زاده در آیین افتتاح نیز در خصوص پوشش بیمه ای در شهرهای مختلف خوزستان گفت: ۹۰ درصد مردم ماهشهر و بندر امام خمینی (ره)، هفت درصد مردم باغملک و ۲۰ درصد مردم لالی زیر پوشش بیمه هستند و این آمار می تواند مبنای تصمیم گیری برای مواردی از جمله راه اندازی کارگاه یا مجتمع باشد.
مدیرکل تامین اجتماعی خوزستان اضافه کرد: در حوزه فناوری اطلاعات، همه شعبه ها در حال مجهز شدن به فیبرنوری هستند که ۶۰ درصد کار انجام شده است.
وی گفت:ضریب نفوذ اینترنت، مکانیزه شدن سامانه ها و پیشرفت فناوری اطلاعات ظرفیت های خوبی برای تامین اجتماعی هستند.
وی خاطرنشان کرد: در سازمان یک روز پرداخت مستمری ها به تاخیر نیفتاده و تمام ناملایمات مالی نتوانسته تاخیری در پرداخت مستمری و امنیت سازمان ایجاد کند.
مدیرکل تامین اجتماعی خوزستان اظهار کرد: ۵۸ درصد جمعیت خوزستان زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند که از میانگین کشوری که ۵۴ درصد است بالاتر است.
معاون سیاسی، اجتماعی استاندار خوزستان نیز گفت: با افزایش امکانات و تجهیزات جدید در ساختمان تامین اجتماعی، کیفیت خدمات به بیمه شدگان نیز باید ارتقا پیدا کند.
فرج اله خبیر افزود: دولت یازدهم خدمات خوبی در جهت خدمت به مردم داشته است و ارائه خدمات ضروری این دولت به مردم بر هیچ کس پوشیده نیست.
وی ادامه داد: دولت قدم های موثری در کنترل تورم افسار گسیخته برداشت و نرخ تورم در حال رسیدن به تک رقمی است.
خبیر افزود: هنر دیپلماسی و صلابت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی باعث شد برجام به فرجام مثبت و سازنده در سطح بین المللی برسد و تحریم ها به تدریج در حال برداشته شدن است.
معاون سیاسی، اجتماعی استاندار خوزستان گفت: حضور مردم در فعالیت های اجتماعی می تواند کارساز باشد و باعث می شود جمهوری اسلامی یک الگو برای دنیای اسلام باشد.
تامین اجتماعی خوزستان دارای ۳۶ شعبه ثابت و هفت شعبه اقماری است و دارای شش پلی کلینیک، هفت بیمارستان و ۱۷ درمانگاه است.
۳۰۰۴/ ۶۰۳۷منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان