کد خبر: 330615
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز حجت الاسلام محمدحسین بلک روز چهارشنبه درحاشیه آیین تقدیر از قاریان و تالیان(تلاوت کنندگان) قرآنی برنامه زمزمه های آسمانی جمع خوانی ۳۰ جزء در ۳۰ شهر خوزستان درجمع خبرنگاران اظهارکرد: باتوجه به تلاش مشترک اداره کل تبلیغات اسلامی و صدا و سیمای خوزستان ۳۰ برنامه جزء خوانی قرآن در ماه رمضان به صورت مستقیم در سراسر استان برگزار و پخش شد که جا دارد از تمامی دست اندرکاران این برنامه ها قدردانی کنیم.
وی افزود: در این آیین ۵۵ قاری که مسئولیت جزء خوانی در ایام ماه رمضان را برعهده داشتند، حضور داشته و همچنین به زوایای برگزاری جزءخوانی و ارتقای کیفی آن پرداخته شد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان ادامه داد: با تعاملی که با شورای عالی قرآنی کشور داشته ایم تاکنون حدود ۶۰ نفر از تالیان قرآن کریم مورد تایید قرارگرفته اند که سعی داریم در سطح خوزستان از این قاریان برجسته استفاده کنیم.
وی بیان کرد: با توجه به کثرت جمعیت خوزستان و استعداد بالای قرآنی در آن، پیش بینی می شود تعداد قاریان استان تا ۸۵ نفر ارتقا یابد اما مراحل مختلف آن باید سپری شده و شورای عالی قرآنی نیز با حفظ ضوابط خود، این روند را برای ما تسهیل کند.
حجت الاسلام بلک گفت: درخوزستان این ظرفیت وجود دارد که ۸۵ نفر از قاریان برجسته را که می توانند در رسانه ملی تاثیرگذار باشند را معرفی کنیم اما رسیدن به این میزان نیازمند بالابردن کیفیت برنامه های قرآنی در استان است.
وی افزود: بخشی ازبرنامه های قرآنی ما در مجموعه های دارالقرآن و بخش قابل توجهی نیز درموسسات قرآنی دنبال می شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان گفت: هم اکنون ۲۰۰ موسسه قرآنی به صورت رسمی در خوزستان تشکیل شده و اساتید برجسته استان وظایف اجرای برنامه ها را برعهده دارند و همچنین حدود ۱۰۰ مرکز خانه قرآنی روستایی وجود دارد که فعالیت خوبی دارند.
وی اظهار کرد: برنامه مشترک دیگری که قرار است با همکاری صدا و سیمای خوزستان اجرا شود پخش تلاوت های قاریان استان در شبکه ملی است و این امر حرکتی نو دربه صحنه آوردن قاریان برجسته است.
آیین تقدیر از قاریان و تالیان قرآنی برنامه زمزمه های آسمانی جمع خوانی ۳۰ جزء در ۳۰ شهر استان خوزستان با حضور جمعی از مسئولان استان در سرسرای شهید زمانی اداره کل تبلیغات اسلامی خوزستان برگزار و از ۴۶ قاری برتر تجلیل شد.
۷۱۵۲/ ۶۰۳۷منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان