کد خبر: 330583
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز عبدالرضا غلامی چهارشنبه در دیدار با رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) استان خوزستان و جمعی از خبرنگاران ایرنا با وی، گفت:بر اساس آمار، بیش از ۱۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری در ۷۶ مجتمع پتروشمی در بندرماهشهر سرمایه گذاری شده و ۳۰ هزار نفر در بخش های مختلف صنعت پتروشیمی این منطقه مشغول فعالیت هستند.
وی عمده فعالیت شرکت عملیات غیر صنعتی را خدمت رسانی به کارکنان و خانوداه های شرکت های تابعه پتروشمی ماهشهر و توجه شرکت های پتروشیمی به تولید اعلام کرد و اظهار داشت: این شرکت با محور فعالیت های فرهنگی، ورزشی، آموشی، حمل و نقل در سال ۱۳۶۸ تاسیس شده و شروع به کار کرده است.
** افتتاح فرودگاه و اتصال راه آهن بندر ماهشهر به خط آهن کشور
غلامی به افتتاح و بهره برداری از فرودگاه ماهشهر برای خدمت به مردم این منطقه در سال ۱۳۶۸ اشاره کرد و اظهار داشت:به طور متوسط هر هفته ۴۰ پرواز به مناطق مختلف کشور از این فرودگاه نشست و برخاست می می کنند.
وی اظهار داشت:تمامی مراحل ساخت و بهره برداری از این فرودگاه با هماهنگی سازمان هواپیمایی کشور از سوی شرکت عملیات غیر صنعتی ماهشهر انجام شده است.
مدیرعامل شرکت عملیات غیر صنعتی ماهشهر در ادامه سخنانش، همچنین به بهره برداری از ایستگاه راه آهن و بندر ماهشهر با ۶۰ میلیارد ریال اعتبار اشاره کرد و بیان داشت:با بهره برداری از این ایستگاه و اتصال آن به خط آهن سراسری، امکان سفر شهروندان ماهشهری به مشهد مقدس امکانپذیر شد.
*** خدمات رسانی به پنج هزار خانواده صنعت پتروشیمی
مدیرعامل شرکت عملیات غیر صنعتی خدمات پتروشیمی بندر ماهشهر در ادامه سخنانش گفت:ارائه خدمات رفاهی شامل ‘حمل و نقل، اسکان و غذا ‘، شهری شامل ‘ حراست، ایمنی و آتش نشانی’، نظافت و فضای سبز شهری، اجرای طرح های عمرانی و تاسیسات زیربنایی و خدمات فرهنگی و ورزشی به خانواده های وابسته به صنعت پتروشمی منطقه، وزارت نفت و جامعه شهری با هدف ایجاد بستر مناسب برای زندگی و رفاه با توجه به شرایط اقلیمی و خاص منطقه است.
غلامی میزان سرانه فضای سبز در شهرک بعثت ماهشهر را ۲۹٫۵ مترمربع اعلام کرد و اظهار داشت:این رقم بیش از استاندار کشور و جهانی است.
وی به بهره برداری از کلینیک ورزشی مجهز پیشگیری از بیماری ها در سال گذشته از سوی این شرکت اشاره کرد و اظهار داشت:سالن های ورزشی شامل سالن حرفه ای بدنسازی، بسکتبال، استخر شنا مشغول خدمت رسانی به مردم و خانواده های شاغلان صنعت پتروشمی است.
مدیرعامل شرکت عملیات غیر صنعتی ماهشهر، میزان فضاهای ورزشی در ماهشهر را ۱٫۵ برابر استاندارد جهانی اعلام کرد و گفت:مجهزترین سالن بولینگ در مطنقه با ۱۰ میلیارد ریال نیز در سالجاری بهره برداری شد.
رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) استان خوزستان نیز در این نشست با بیان تاریخچه فعالیت بیش از ۸۰ ساله این رسانه در کشور، افزود:سه دفتر اهواز، آبادان و دزفول در استان، تهیه و انتشار خبر را بر عهده دارند.
محسن بهاروند با تشریح عملکرد ایرنا خوزستان در انعکاس اخبار آتش سوزی در مجتمع پتروشمی بوعلی ماهشهر، افزود:در این حادثه سعی شد تا در خصوص انعکاس اخبار صداقت و امانت خبری رعایت شود که این مهم، تقدیر وزیر نفت از ایرنا را به همراه داشت.
گروه خبری ایرنا استان خوزستان همچنین از روند بازسازی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا واقع در منطقه ویژه اقتصادی بندر ماهشهر که اخیرا مورد آتش سوزی قرار گرفته بود، بازدید کرد.
۳۰۱۵/۶۱۲۵منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان