کد خبر: 330551
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۰۶:۴۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

محمد نظارت روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا گفت:از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از یک میلیون تن کالا از شلمچه به مقصد کشورهای خارجی به ویژه عراق صادر شده است که این میزان در خصوص چذابه، تنها ۶۶۰ هزار تن است.
وی با بیان رشد قابل توجه صادرات کالا از شلمچه طی سال ۹۴ در مقایسه با سال قبل آن، گفت:به طور متوسط روزانه ۶۰۰ کامیون حامل بار صادراتی از مرز شلمچه به مقصد عراق تردد کرده و به طور متوسط هزار و ۵۰۰ نیروی کار از موضوع صادرات در این منطقه به کارمشغول می باشند.
مسئول سایت تجاری سازمان منطقه آزاد اروند در ادامه سخنانش عمده محصولات صادراتی به عراق از مرز شلمچه را تره بار، مصالح ساختمانی و ماهی عنوان کرد و افزود:از این مرز از مبداء عراق به کشور کالایی وارد نشده است.
نظارت تاکید کرد:آمار منتشر شده در خصوص صادرات کالا از مرز شلمچه، مستند بوده و بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی گمرک کشور می باشد.
وی در پایان سخنانش، ارزش دلاری کالای صادر شده از مرز شلمچه در سال گذشته را یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار خواند.
مدیر کل گمرک خرمشهر نیز در گفت و گو با ایرنا از صدور یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن کالا از گمرک خرمشهر و شلمچه از ابتدای سال جاری تاکنون به خارج از کشور خبر داد.
عارف باوی، ارزش کالاهای صادر شده از گمرک خرمشهر و شلمچه در سال جاری را ۲۵۰ میلیون دلار اعلام کرد و افزود:این میزان کالا از مرزهای دریایی و زمینی به کشورهای حاشیه خلیج فارس و کشور عراق صادر شده است.
وی اظهار داشت:در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و توسعه صادرات غیر نفتی به کمک سامانه جامع گمرکی صادرات کالا از بندر خرمشهر و مرز زمینی شلمچه روان سازی شده است و مشکلی در صادرات کالاهای غیر نفتی نیست.
باوی عمده کالاهای صادراتی از گمرک خرمشهر و شلمچه را سیمان، گچ، قلوه سنگ،کاشی، آهن آلات ساختمانی، میوه و تره بار و لبنیات اعلام کرد و بیان داشت:میزان صادرات کالا در چهار ماه سالجاری از بندر خرمشهر و شلمچه رشد قابل قبولی داشته است.
۷۱۰۰/۶۱۲۵منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان