کد خبر: 330529
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۰۵:۱۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: شرجی تا اواسط هفته آینده ادامه دارد و دمای هوا تا روز جمعه افزایش چشمگیری خواهد داشت.

کوروش بهادری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه خوزستان، با اشاره به تداوم پدیده شرجی در استان اظهار کرد: ‌پدیده شرجی و رطوبت هوا به ویژه در شهرهای ساحلی تا اواسط هفته آینده ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد:‌ امروز در بیشتر شهرهای استان خوزستان شاهد پدیده شرجی هستیم؛ امروز میزان رطوبت هوا در اهواز ۸۵ درصد و در هندیجان، آبادان، ‌ماهشهر، امیدیه و شادگان بیش از ۸۵ درصد ‌است و در برخی ساعات حتی به ۹۰ درصد هم رسیده است.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: ‌امروز با افزایش میزان رطوبت، ابرهای پایین نیز تشکیل می‌شود و به همین دلیل شاهد ابری بودن آسمان هستیم.

بهادری عنوان کرد: ‌معمولا ساعات اوج میزان رطوبت و اوج شرجی در شب و در ساعات ابتدایی صبح و زمانی است که میزان تابش خورشید کم است.

وی با بیان این‌که دمای هوا تا روز جمعه افزایش چشمگیری خواهد داشت، گفت: ممکن است دمای هوا در برخی نقاط استان به بیش از ۵۱ درجه سانتی‌گراد و حتی ۵۲ سانتی‌گراد برسد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان تصریح کرد: ‌همچنین از روز شنبه و با توجه به وزش شدید باد در عراق، شاهد بروز پدیده گرد و خاک در برخی نقاط استان و کاهش نسبی میزان دید و پایین آمدن کیفیت هوا خواهیم بود.

بهادری گفت: در خصوص وضعیت گرما و شرجی به صورت لحظه‌ای به ستاد بحران استان خوزستان اطلاع‌رسانی می‌شود. در این شرایط به شهروندان توصیه می‌شود به‌جز در موارد ضروری از منازل خارج نشوند و در مصرف آب و برق صرفه‌جویی کنند.

وی گفت:‌ در شبانه‌روز گذشته آبادان با ۵۰ درجه گرم‌ترین نقطه استان خوزستان و کشور گزارش شد. ایذه نیز با ۲۶ درجه سانتی‌گراد خنک‌ترین نقطه استان بود. تغییرات دمای هوای امروز اهواز نیز بین ۴۹ و ۳۱ درجه سانتی‌گراد در نوسان خواهد بود.  

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان