کد خبر: 330469
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۰۲:۰۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


به دنبال حمله مرگبار هفته گذشته در شهر نیس، مجمع ملی فرانسه با تمدید حالت فوق العاده به مدت ۶ ماه دیگر موافقت کرد.

به گزارش گروه بین الملل عصر اهواز به نقل از گاردین، حالت فوق العاده در فرانسه پس از حملات تروریستی نوامبر گذشته در پاریس برقرار شده است و تدابیر امنیتی شدیدی در سراسر این کشور اتخاذ شده است. حالت فوق العاده به نیروهای پلیس قدرت و اختیارات بیشتری خواهد داد تا عملیات بازرسی را گسترش داده و افراد مظنون را تحت بازداشت خانگی قرار دهند.

با تصویب مجمع ملی فرانسه، حالت فوق العاده تا ژانویه ۲۰۱۷ میلادی تمدید خواهد شد.

این چهارمین بار است که پارلمان فرانسه تمدید حالت فوق العاده را پیشنهاد داده است و اکنون اجرای نهایی آن نیاز به تصویب سنا دارد.

فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه پنجشنبه گذشته اعلام کرد که قصد دارد حالت فوق العاده را لغو کند ولی ساعاتی پس از حمله مرگبار یک راننده کامیون به مردم در شهر نیس که منجر به کشته شدن ۸۴ نفر شد، تصمیم خود را تغییر داد. گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است.

دولت اولاند به خاطر عملکرد ضعیفش در مقابله با حملات تروریستی با انتقادات وسیع و گسترده‌ای روبرو شده است. به نظر می رسد تمدید حالت فوق العاده در فرانسه یک امتیاز سیاسی است که اولاند به احزاب مخالف داده است. احزاب مخالف خواستار تمدید حالت فوق العاده تا پایان امسال بودند.

برنارد کازنیو وزیر کشور فرانسه از عملکرد دولت دفاع کرد و گفت: تدابیر امنیتی تشدید شده و هزاران نیروی نظامی به خیابانها اعزام شده اند.

مانوئل والس نخست وزیر فرانسه نیز تاکید کرد: این کشور باید برای حملات مرگبار بیشتر آماده باشد و باید زندگی کردن در کنار تهدید را یاد بگیرد.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان