کد خبر: 330401
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران فرزندان شهدای فاطمیون (شهدای افغانستانی) که همگی از مجموعه شهدای مدافع حرم محسوب می‌شوند از امسال می‌توانند در مدارس شاهد ثبت‌نام کنند.

به‌دنبال دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر تحصیل اتباع افغانستانی مجاز و غیرمجاز در مدارس کشور، از امسال مصوب شد اتباع افغانستانی بدون هزینه در مدارس درس بخوانند. هرچند در گوشه و کنار شنیده می‌شود که تخلفاتی در این رابطه صورت می‌گیرد اما روند بهبود قوانین همچنان ادامه دارد. حالا نیز خبر جدیدی مبنی بر بهبود وضعیت تحصیل فرزندان شهید افغانستانی اعلام شده است، فرزندانی که پدران آنها در دفاع از حریم اهل بیت(ع) در سوریه به شهادت رسیده‌اند و حالا در بنیاد شهید و امور ایثارگران برای آنان پرونده خانواده شهید تشکیل شده است، از امسال در مدارس شاهد ثبت نام می‌شوند.

حجت الاسلام سید حسن مؤذنی معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی عصر اهواز، با اشاره به ثبت‌نام فرزندان شهدای مدافع حرم در مدارس شاهد، اظهار داشت: فرزندان شهدای فاطمیون (شهدای افغانستانی) که همگی از مجموعه شهدای مدافع حرم محسوب می‌شوند و پرونده رسمی در بنیاد شهید و امور ایثارگران دارند، از امسال می‌توانند در مدارس شاهد ثبت‌نام کنند.

وی افزود: هم‌اکنون ۱۷۱ هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر داریم و حدود ۵۰ هزار و ۳۷۸ دانش‌آموز شاهد و ایثارگر در حال تحصیل هستند. این دانش‌آموزان در یک‌هزار و ۳۵۲ مدرسه شاهد در سراسر کشور مشغول به تحصیل بوده و البته تعدادی از آنها نیز در طرح پراکنده دانش‌آموزان شاهدی و ایثارگر در مدارس غیرشاهد تحصیل می‌کنند.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: حدود ۵۱ درصد از دانش‌آموزان شاهد در طرح پراکنده در مدارس غیرانتفاعی، دولتی، تیزهوشان و استثنائی مشغول به تحصیل هستند و حدود ۴۷ یا ۴۸ درصد در مدارس شاهد تحصیل می‌کنند.

انتهای پیام/*

 منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان