کد خبر: 330314
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

مهرداد نیکو روز سه شنبه در نشست اقتصاد مقاومتی در سرسرای اداری استانداری خوزستان اظهار کرد: در شورای برنامه ریزی می توانیم درصدی از اعتبارات را برای این کار در نظر بگیریم اما با محدودیت های اعتبار استانی روبه رو هستیم.
وی افزود: بنابراین در دستور العمل پیش بینی شده دستگاه اجرایی، به غیر از منابع استانی باید از منابع دیگری از جمله اعتبارات ملی، صندوق توسعه ملی، ردیف های متمرکز ملی و فاینانس، اعتبار جذب کند.
نیکو ادامه داد: نگاه اصلی ما باید به سایر منابع باشد چون منابع استانی برای طرح های نیمه تمام استان لازم است و نمی تواند بر پروژه های اقتصاد مقاومتی متمرکز شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خوزستان گفت: در فروردین سال ۱۳۹۵، بر اساس ابلاغ معاون اول رئیس جمهوری، استان ها موظف شدند ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی را تشکیل دهند.
وی اظهار کرد: برنامه راهبری اقتصاد مقاومتی از آن جهت مورد اهمیت است که به عنوان یک برنامه میان مدت سه تا پنج ساله چتری بر روی تمام برنامه های اقتصادی کشور است.
نیکو گفت: ۱۲ برنامه اقتصاد مقاومتی تدوین، و برای این برنامه ها ۱۰۷ پروژه در سطح ملی تعریف شده که تعیین سهم و نقش استان در اجرای پروژه ها اهمیت دارد.
وی اظهارکرد: هر طرح در حیطه ماموریت های یک دستگاه اجرایی خاص تعریف شده و باید استان میزان سهم خود را مشخص کند و برای اجرای آن هدف گذاری قابل پایش دنبال شود.
وی افزود: برای هر برنامه یک دستگاه مسئول و مجری متناظر با پروژه ها تعیین می شود و دستگاه مسئول متولی جمع بندی کار و ارائه به ستاد مدیریت راهبری است.
نیکو گفت: منشور پروژه نیز یک نوع موافقتنامه است که تمام زوایای پروژه در آن دیده شده و پروژه هایی که برای آنها منشور پروژه تهیه نشود قابلیت اجرا در استان را ندارند.
وی اظهار کرد: دستگاه های مجری تا سوم مرداد پروژه های با قابلیت اجرا در استان را معرفی کنند، مدیر اجرایی هر طرح تا ششم مرداد، سهم استانی هر پروژه تا دهم مرداد و تا ۳۰ مرداد منشور پروژه ها مشخص شود.
فرمانده سپاه ولی عصر (عج) خوزستان نیز گفت: باید جایگاه و چشم انداز توسعه، تولید و اشتغال در این طرح ها مشخص شود.
سردار حسن شاهوار پور افزود: از آنجا که مردم روستا برای حل مشکل بیکاری و یا بسیاری از موارد دیگر از روستاها به شهر مهاجرت می کنند ما باید به رونق کسب و کار آنها در روستاها کمک کنیم.
وی گفت: باید مشاغل خانگی و سنتی و تولیدات کشاورزی و دامی را نیز در طرح های اقتصاد مقاومتی بیشتر مورد توجه قرار دهیم.
۳۰۰۴/ ۶۰۳۷منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان