کد خبر: 330218
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز حدود ۳۰ ترخیص کار و واردکننده کالاهای وارداتی در اعتراض به آنچه توقیف کالاهای ترخیصی خود از گمرک خرمشهر می نامیدند، روز سه شنبه مقابل فرمانداری اجتماع صنفی برگزار کردند.
این افراد مدعی اند:طی سه ماه اخیر رویه قانونی برای واردات عمل نشده و با وجود طی شدن تمامی تشریفات ترخیص کالا بر اساس اسناد و مدارک گمرکی،این کالاها پس از خروج از گمرک از سوی برخی نهادها توقیف شده و بازگردانده می شود.
حاضران در این جمع مدعی اند:در این خصوص، بدون هیچ گونه دلیلی و بدون اینکه پلمپ کانتینر باز شده و و کالا بررسی شود، کالا به عنوان جنس قاچاق دوباره به گمرک مرجوع می شود.
آنان گفتند:برای ترخیص دوباره کالای مرجوعی، باید بیش از ۲۵ روز برای این کار وقت گذاشته و حدود پنج میلیارد ریال نیز وثیقه گذاشت.
گفته می شود، ۹ خودروی کانتینر حامل کالای وارداتی ترخیص شده از گمرک، مجدد توقیف و به گمرک مرجوع شده است.
مدیرکل گمرک خرمشهر نیز از این موضوع اظهار بی اطلاعی کرد و گفت:تاکنون نامه یا گزارشی در این خصوص به این اداره کل نرسیده است.
عارف باوی افزود: کالای وارداتی طبق قوانین گمرکی ترخیص می شود و ضمن اینکه پروانه الکترونیکی در سامانه گمرکی دارای شناسه بوده و از طریق پیامک شفاف سازی شده است.
وی ادامه داد:کالا به محض خروج از گمرک در مسیر به هر دلیلی مورد ظن قاچاق فاسد قرار گیرد طبق ماده ۴۷ با اسناد گمرکی در سامانه ارزیابی کامل می شود.
۷۱۰۰/۶۱۲۵منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان