کد خبر: 330206
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ۰۷:۲۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


معاون بین الملل اتحادیه امت واحده گفت: به هیچ وجه نباید در مقابل کشتار و سرکوب بی‌رحمانه مسلمانان در کشمیر ساکت و بی‌تفاوت بود.

سید روح‌الله رضوی در گفت‌وگو با تسنیم در قم با بیان اینکه در ۱۰ روز گذشته کشمیر صحنه یکی از خونین‌ترین سرکوب‌های مسلمانان از سوی ارتش هند بوده است، اظهار داشت: تاکنون در این جریانات ۴۵ نفر از مردم کشمیر به شهادت رسیده‌اند و این در حالی است که معترضان که به کشته‌شدن یکی از مبارزین کشمیری معترض بوده و دست به تظاهرات زده‌اند، با دستان خالی اعتراض خود را بیان داشته‌اند اما با شدید‌ترین سرکوب‌ها روبه‌رو شده‌اند.

وی افزود: تاکنون بالغ بر ۲۰۰ نفر از معترضان مسلمان نیز بر اثر گلوله‌های ساچمه‌ای ارتشیان هند بینایی خود را از دست داده و بستری شده‌اند و در ضمن بیش از ۳ هزار نفر دیگر نیز مجروح شده‌اند.

این طلبه کشمیری بیان کرد: این در حالی است که تا ‌امروز هم حکومت ‌نظامی کشمیر پس از ۱۰ روز از سوی ارتش هند تداوم داشته و در این مدت مردم عملاً در خانه‌ها محبوس شده و ارتباطات تلفنی و اینترنتی منطقه نیز قطع شده است.

وی با بیان اینکه چه در داخل هند و چه پاکستان، اعتراضات مردمی و به‌ویژه مسلمانان و علمای آن‌ها به این اقدام وحشیانه و غیرقابل قبول برانگیخته شده است، اظهار داشت: علاوه بر مسلمانان، هندو‌ها نیز به این اقدام ارتش هند اعتراض داشته و خواستار توقف فوری کشتار‌ها شده‌اند.

وی افزود: در عین حال مجامع بین‌المللی نیز اعتراضات خود را اعلام داشته‌اند و البته باید این اعتراضات به ارتش هند تداوم داشته باشد تا جلوی این وحشی‌گری‌ها گرفته شود.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان