کد خبر: 330136
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ۰۲:۴۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، مهدی ذوقی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای کشاورزی که در سالن جلسات فرمانداری خرمشهر برگزار شد، وجود برخی تداخل ها در محدوده منطقه آزاد و طرح توسعه کشاورزی را امری ناگزیر خواند و اظهار کرد: برخی طرح ها همچون تملک بخش هایی از زمین ها برای ایجاد بندر خشک شلمچه و یا ترمینال از جمله مواردی است که قطعی شده و زمین ها تملک شده است، بخشی دیگر از زمین ها نیز ممکن است با توسعه بندر خرمشهر و پایانه ترانزیتی به دلیل ایجاد گره های ترافیکی ایجاد مشکل کند که باید از هم اکنون برای آن زمان برنامه ریزی کرد.

وی به اجرای طرح توسعه کشاورزی در مینوشهر نیز اشاره کرد و افزود: مینوشهر به عنوان محدوده و بخش اصلی گردشگری منطقه آزاد اروند تعریف شده و این نقش در صورت در نظر گرفتن برخی ملاحظات، تداخلی با توسعه طرح کشاورزی ندارد.

مشاور عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند با بیان اینکه مساحت مینوشهر دو هزار هکتار است، از اختصاص بخشی هزار هکتاری از این مساحت، به عنوان اراضی نیازمند پیش بینی خبر داد.

ذوقی ادامه داد: این اراضی نیازمند توسعه کاربری و پشتیبانی هستند و تلاش می شود تمام توسعه غیر کشاورزی در این محدود انجام شود و عمده تمرکز ما بر روی ناحیه اروند صغیر و ایجاد دهکده گردشگری است.

نماینده سازمان منطقه آزاد اروند متذکر شد: ۷۰ درصد منطقه که قابلیت توسعه دارد در اختیار طرح ۵۵۰ هکتاری مقام معظم رهبری است و نباید از این نکته نیز غافل شد که در طرح توجیحی، عدم تغییر کاربری هم وجود دارد و این طرح، طرحی باز است و با توجه به لازمه نقش پذیری کشاورزی نیز یکی از اولویت های طرح های گردشکری به شمار می رود.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان