کد خبر: 330113
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ۰۱:۴۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، همایون قنواتی شامگاه دوشنبه در جلسه کارگروه برگزاری هفته فرهنگی ـ اقتصادی خوزستان در تهران در محل سالن جلسات استانداری اظهار کرد: چند جلسه در تهران و خوزستان برای برگزاری هفته فرهنگی خوزستان در تهران برگزار شده و در آنها حضور داشتم.

وی افزود: با برگزاری این جلسات به ماهیت هفته فرهنگی و اهمیت کار پی برده ام.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ادامه داد: به نظر من یک هفته زمان برای این همه حجم ظرفیت های خوزستان خیلی کم است و شاید به دلیل محدودیت ها قادر به ارائه توانمندی بخشی از فضاهای فرهنگی، هنری و گروه ها و همچنین اقوام نباشیم.

قنواتی گفت: باید مشخص کنند که چه ظرفی برای دعوت از تعداد گروه های فرهنگی و هنری هست. به عنوان نمونه اگر بخواهیم با هنرهای تجسمی صحبت کنیم تا در این برنامه حضور داشته باشیم امکان ارائه آثار آنها در چه مساحتی فراهم شده تا برنامه ریزی کنند.

وی اضافه کرد: در نهایت روی بحثم این است که امکانات دقیق، برنامه کلی و با جزئیات باید ابلاغ شود تا بتوانیم با برنامه ریزی بهتری فعالیت کنیم.

برگزاری نمایشگاه های ادبی و ورزشی

مدیرکل کانون پرورشی و فکری کودکان و نوجوانان خوزستان نیز در ادامه این جلسه عنوان کرد: این کانون در بحث معرفی شخصیت و سرزمین قادر به انجام فعالیت های بسیاری در هفته فرهنگی خواهد بود که برنامه ریزی های لازم را نیز در این زمینه انجام می دهیم.

غلامرضا شنبدی بیان کرد: برگزاری نمایشگاه های ادبی، ورزش ها و بازی های محلی، برپایی ایستگاه های نقاشی و برنامه های متنوع فرهنگی را در هفته فرهنگی خوزستان خواهیم داشت.

وی افزود: برای ارائه فرهنگ خوزستان خیلی خوب قادر به انجام برنامه های متنوع هستیم و خوشبختانه تجربه کشوری و حتی برون مرزی مثلا در عراق و لبنان داریم.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان