کد خبر: 330043
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


مدیر‌کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور از گرم‌تر شدن هوای غالب نقاط کشور تا پایان هفته و تداوم گرد و خاک زابل در ساعتهای آینده خبر داد و گفت: دمای هوای تهران روز چهارشنبه با سه درجه افزایش به ۴۰ درجه بالای صفر و دمای اهواز به ۴۹ درجه افزایش می‌یابد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی عصر اهواز درتشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود از امروز دوشنبه، روند افزایش نسبی دما در اغلب مناطق کشور به‌ویژه سواحل شمالی کشور را شاهد باشیم و ماندگاری هوای گرم تا پایان هفته ادامه داشته باشد.

وی تصریح کرد: شدت گرما موجب خواهد شد تا دمای هوای تهران روز چهارشنبه با سه درجه افزایش به ۴۰ درجه بالای صفر برسد و دمای اهواز نیز به ۴۹ درجه خواهد رسید.

مدیر‌کل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور خاطرنشان کرد: امروز و طی ساعتهای آینده وزش باد نسبتا شدید در شرق کشور به‌ویژه در منطقه زابل تداوم خواهد یافت؛ این وزش باد سبب ایجاد گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

وظیفه گفت: پیش‌بینی می‌شود در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوبی کرمان و ارتفاعات شرقی و شمالی هرمزگان افزایش ابر، بارش پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد ایجاد شود.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان