کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 330010
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز عبدالحسین پوررکنی دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود:به دلیل کم عرض بودن سه راهی جاده سیاه منصور تعریض این جاده در دستور کار اداره راه و شهرسازی قرار گرفت.
وی افزود:جاده مذکور در حال حاضر حدود شش متر عرض دارد که با تکمیل عملیات تعریض به ۱۰٫۵ متر افزایش خواهد یافت.
پوررکنی گفت:باتوجه به تردد اهالی روستاها و کامیون های حامل شن و ماسه تعریض این جاده می تواند گام مهمی در جهت جلوگیری از حوادث رانندگی در این جاده باشد.
وی طول مسیر این جاده را پنج کیلومتر عنوان کرد و گفت:با استفاده از امکانات و ماشین آلات اداره راه وشهرسازی تاکنون تعریض ۲ کیلومتر آن انجام شده و انتظار می رود عملیات تکمیل این جاده با مشارکت اتحادیه ماسه شویی و تامین اعتبار از سوی آنها به پایان برسد.
معاون عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول در خصوص احداث دکل مخابرات در بخش های محروم سردشت و شهیون نیز گفت:سال گذشته افزون بر ۱۷۰ میلیون ریال جهت آنتن دهی و نصب دکل مخابرات در روستاهای این ۲ بخش اختصاص یافت.
وی همچنین از آغاز عملیات راهسازی روستای کول سیراب تا دارمدی بخش شهیون دزفول خبر داد وافزود:احداث جاده روستایی در منطقه سخت گذر روستای کول سیراب تا دارمدی در بخش شهیون دزفول آغاز شده و با هماهنگی اداره منابع طبیعی ، راه و شهرسازی و امور عشایر تاکنون ۶ کیلومتر از این جاده ۱۲ کیلومتری اجرا شد.
پوررکنی اظهار امیدواری کرد تا پایان مردادماه جاده سازی این مسیر که محل اتصال ۹ روستای،کول سیراب،دره درویش مرد ، چال میران،برآفتاب تیتا،لوکلا،سر برد،برد مرد ازما،لوچر و دارمدی است اجرا شود.
معاون عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری ویژه دزفول گفت:با توجه به وضعیت اعتبارات امسال اعتباری برای جاده سازی این مسیر تامین نشد لذا برای اجرای این طرح از امکانات و ماشین آلات راه وشهرسازی استفاده شده است.
وی گفت:باتوجه به اینکه اداره برق سال گذشته اقدام به برقدار کردن روستاهای بخش سردشت و شهیون کرده است با احداث جاده انتظار می رود برق رسانی به روستاهای این منطقه در دستور کار اداره برق دزفول قرار گیرد.
پوررکنی افزود:اراضی بسیاری در این مسیر وجود دارد که با جاده سازی و تردد اهالی امکان کشت آنها وجود دارد ضمن اینکه با تامین زیرساخت ها امکان ارائه خدمات به اهالی این روستاها نیز فراهم خواهد شد.
شهرستان دزفول با چهار بخش و حدود ۵۰۰ روستا دارای ۹۰ دهیاری است.
۷۲۷۸/۶۰۶۸منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان