کد خبر: 329995
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش ایرنا حجت الاسلام نعمت اله خدامی دوشنبه در نشست ستاد گرامیداشت سالروز اقامه اولین نماز جمعه افزود:خطبه های نماز جمعه همواره در امور معنوی، سیاسی و اجتماعی راهگشا بوده و بر مبنای اصلاح امور مطرح می شوند.
وی اظهار کرد:بسیاری از مسائلی که از تریبون نماز جمعه بیان شده در ارتقای فرهنگ عمومی ، تنظیم جهان بینی افراد و رفع حفره های عمیق اجتماعی اثر بخش بوده است.
وی با اشاره به لزوم آشنایی نسل های جدید با جایگاه نماز جمعه گفت: آیین عبادی سیاسی نماز جمعه یکی از اثر بخش ترین و با ظرفیت ترین نهادهایی است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بنا نهاده شد و تبیین جایگاه آن به رفع مشکلات جامعه می انجامد.
وی بیان کرد:فضیلت حضور در نماز جمعه در آیات و روایات بی شماری بیان شده که این امر بیانگر اهمیت و جایگاه نماز جمعه در جوامع اسلامی است.
سرپرست فرمانداری اندیمشک هم نماز جمعه را یک امتیاز مهم و معنوی در جامعه اسلامی دانست و گفت:خیر و برکت این نماز وحدت آفرین موجب نزدیکی قلوب مردم می شود.
پیمان جهانگیری افزود:امروز اگر در مناطق مختلف درگیری و جنگ است اما جامعه اسلامی علیرغم همه فشارهای اقتصادی و جهانی در امنیت کامل به سر می برد مرهون برنامه های معنوی عظیمی همچون نماز جمعه و روح معنویت در جامعه است.
وی تاکید کرد:در سایه رهبری معظم انقلاب اسلامی و بهره مندی از برنامه های معنوی اثرگذار همچون نماز جمعه بسیاری از چالش ها و مشکلات قابل حل هستند.
وی از همگان خواست با توجه به مردمی بودن اداره نماز جمعه نسبت به کمک به این قرارگاه فرهنگی و نهاد معنوی اثر بخش و حمایت و تقویت آن همت کنند.
۷۲۸۱/۶۰۶۸منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان