کد خبر: 329986
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

محمد گلچین پور روز دوشنبه به ایرنا افزود:۲ کیلومتر از خط انتقال آب روستای بنه عاطی از سمت روستای دهنو باقر از هفت سال پیش به دلیل فرسودگی دچار مشکل شده است که بر اثر سیلاب فروردین ماه ۸۰۰ متر آن با شکستگی بسیار مواجه شده و آسیب دید که به قطعی آب منجر شد.
وی افزود:با توجه به تاکید فرماندار دزفول در حل مشکل قطعی آب روستای بنه عاطی از توابع بخش چغامیش دزفول در نشست شورای سلامت این موضوع در دستور کار قرار گرفت و با همکاری بخشدار چغامیش موفق به حل مشکل آب این روستا شدیم.
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان دزفول اظهار کرد:با تهیه لوله پلی اتیلن از آبفار استان و حفاری که با همکاری بخشدار چغامیش انجام شد مشکل قطعی آب این روستا با تلاش شبانه روزه پرسنل آبفار در روزهای گرم تابستان مرتفع شد.
وی با اشاره به اینکه ۱،۲ کیلومتر از خط انتقال آب این روستا به دلیل فرسودگی هنوز مشکل دارد و مشکل بصورت ۱۰۰ درصد برطرف نشده است گفت:حل مشکل آب این روستا با راه اندازی مجتمع آبرسانی بنه حاجات به صورت پایدار حل خواهد شد.
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان دزفول گفت:در روزهای اخیر در اثر نوسان برق پمپ آب روستای بلادیه از توابع بخش چغامیش دزفول از مدار خارج شد که با همکاری آبفار خوزستان و پرسنل پمپ آب جدید برای این روستا نصب و مشکل قطعی آب ۱۸۰ خانوار این روستا حل شد.
گلچین پور در خصوص مجتمع آبرسانی بنه حاجات نیز افزود: برای راه اندازی مجتمع آبرسانی بنه حاجات تامین کننده آب آشامیدنی روستاهای بنه حاجات،عبد عون،دهنو باقر و بنه عاطی برای راه اندازی نیازمند بیش از ۲۰ میلیارد ریال اعتبار است.
وی گفت:تاکنون پیگیری فراوانی از سوی شرکت آبفار،نماینده و فرماندار دزفول در خصوص تخصیص این اعتبار صورت گرفته که امیدواریم هرچه سریعتر این اعتبار جذب و مشکل کمبود آب و فرسودگی شبکه و تاسیسات آبرسانی این روستاها با جمعیتی حدود ۲ هزار و ۸۶۱ نفر و ۷۰۰ خانوار حل شود.
گلچین پور از اهالی روستاهای دزفول خواست جهت تامین هزینه های رفع شکستگی،خرید کلر و بهره برداری از تاسیسات آبرسانی هزینه آب بهای خود را به موقع پرداخت کنند.
از حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت شهرستان دزفول ۲۰۰ هزار نفر در مناطق روستایی سکونت دارند.
۷۲۷۸/۶۰۶۸منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان