کد خبر: 329945
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، حبیب حاجی زاده عصر امروز دوشنبه در بازدید از پایگاههای سنجش نوآموزان آموزش و پرورش این شهرستان اظهار کرد: سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در دو پایگاه اولیه در سطح شهرستان شادگان آغاز شده است.

وی تصریح کرد: در این طرح نوآموزان مورد ارزیابی بینایی، شنوایی، گفتار، زبان، آمادگی تحصیلی و سلامت جسمانی قرار می گیرند.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان شادگان، هدف از اجرای طرح سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی را شناسایی آسیب ها، مشکلات جسمی، حرکتی و ذهنی نوآموزان به منظور پیشگیری از معلولیت ها و جایگزینی مناسب نوآموزان در مدارس عنوان کرد.

وی ادامه داد: در این طرح، نوآموزان در مرحله نخست مورد معاینه شنوایی، بینایی، دهان و دندان، سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی قرار می گیرند و در صورت اختلال در موارد یاد شده به پایگاه های تخصصی ارجاع می شوند.

رئیس اداره آموزش و پرورش شادگان با بیان اینکه اجرای طرح سنجش سلامت یکی از رویکردهای مهم آموزش و پرورش برای کاهش مشکلات آموزشی نوآموزان به شمار می رود و دستاورهای زیادی به دنبال داشته است، گفت: بر اساس پژوهش های انجام شده، درصد قابل توجهی از مشکلات شناسایی شده در نوآموزان پس از درمان های اولیه حل شده است.

وی، هدف اصلی از اجرای طرح سنجش سلامت را شناسایی به موقع مشکلات نوآموزان و هدایت آموزشی آن ها اعلام کرد و افزود: شناسایی نشدن مشکلات نوآموزان در سن کودکی، لطمه های پایدار و جبران ناپذیری به شخص، خانواده و جامعه وارد می کند

رئیس اداره آموزش و پرورش شادگان عصر امروز پایگاه های سنجش سلامت و آمادگی جسمانی نوآموزان بدو ورود به دبستان شهر شادگان را مورد بازدید و ارزیابی قرار داد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان