کد خبر: 329936
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


مدیرکل اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: هزار میلیارد تومان از دیون مؤسسه منحله میزان باقی مانده که برای پرداخت آنها در حال برنامه‌ریزی هستیم.

به گزارش عصر اهواز از مشهد مقدس علی رسولیان عصر امروز در نشست خبری که در سالن جلسات ساختمان شهید رجایی استانداری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت: بانک صادرات به اندازه‌ پول تزریق شده، بدهی‌های میزان را به مردم پرداخت می‌کند.

وی افزود: دارایی مؤسسه میزان در حدود ۲۴۰۰ میلیارد تومان به صورت نقدی بوده که به مردم پرداخت شده و حدود هزار میلیارد تومان از آن باقی مانده و باید برای آن بخشی از اموال فروخته شده و یا دارایی‌های اعتباری وصول شود تا بتوان این مبلغ را به مردم عودت داد.

مدیرکل اقتصادی استانداری خراسان رضوی در ارتباط با مشکلاتی که برای انتقال دارایی‌های میزان به بانک صادرات وجود دارد، تصریح کرد: یکی از مشکلات این بخش این است که برخی از املاک به علت شکایت طلبکاران توقیف شده و بنابراین اجازه فروش نداشتند و دسته‌ای از املاک نیز داری مشکلاتی با نهادهایی مانند شهرداری و یا دارایی بوده‌اند.

رسولیان تأکید کرد: هم اکنون اقدامات لازم برای انتقال ۸۰۰ ملک بازداشتی مؤسسه میزان انجام شده و ارزش آنها در دست بررسی و اقدامات انتقال آنها در حال اجرایی شدن است.

وی در ارتباط با مشکلات کارخانجات سیمان استان با بیان اینکه در جلسات مختلف در این حوزه بحث و بررسی شده است، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین موضوعی که در جلسات بر روی آن توافق شده ایجاد یک شرکت بازرگانی مشترک بین این شرکت‌ها است.

مدیرکل اقتصادی استانداری خراسان رضوی افزود: همچنین راه آهن خراسان رضوی نیز برای حمل و نقل محموله‌های سیمان تخفیف ۴۹ درصدی در نظر گرفته، همچنین در حال رایزنی برای استفاده تجار از بسته حمایتی حمل و نقل هستیم تا بتوان قیمت تمام شده سیمان برای صادرات را کاهش داد.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان