کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 329898
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه ۵۰۰ هزار خانوار تحت حمایت این کمیته، مسکن مناسبی ندارند از انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با سپاه برای حل مشکل مسکن روستاییان خبر داد.

به گزارش عصر اهواز به نقل از سایت خبری کمیته امداد، پرویز فتاح رئیس کمیته امداد عصر روز گذشته با حضور در جلسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با ارائه گزارشی از وضعیت مسکن خانواده های تحت پوشش بر رفع مشکل مسکن مددجویان تاکید کرد و گفت: ۵۰۰ هزار خانوار تحت حمایت این نهاد مسکن مناسبی برای زندگی ندارند.

 رئیس کمیته امداد با بیان اینکه تامین مسکن مددجویان موجب برطرف شدن بسیاری از مشکلات آنان خواهد شد، گفت: اکنون ۱۵۰ هزار خانوار تحت حمایت فاقد مسکن هستند و مسکن ۳۵۰ هزار خانوار نیز نیاز اساسی به تعمیر و بازسازی دارد.

وی با اشاره به اینکه تامین مسکن مهمترین نیاز خانوارهای تحت حمایت محسوب می شود، افزود: این نهاد برنامه ریزی و تمهیداتی در زمینه تامین مسکن مددجویی دارد اما اعتبارات کمیته امداد پاسخگوی ساخت این تعداد مسکن نیست و خانواده های تحت حمایت نیز تمکن مالی برای تامین مسکن مناسب را ندارند لذا مشارکت و حمایت بخش های مرتبط در این زمینه لازم و ضروری است. عدم توانایی خانوارهای تحت حمایت در بازپرداخت اقساط وام مسکن روستایی از دیگر مشکلات این بخش است.

فتاح به تفاهم نامه این نهاد با سپاه پاسداران برای ساخت ۲۰ هزار مسکن روستایی در سال جاری اشاره و اظهار کرد: با توجه به تفاهم نامه ای که این نهاد با سپاه منعقد کرده است بخش عمده ای از مشکلات تامین مسکن روستایی مرتفع خواهد شد. همچنین اقدامات مناسبی برای تامین مسکن مددجویان و نیازمندان شهری نیز در دست داریم که در صورت واگذاری زمین، این نهاد ساخت مسکن برای نیازمندان صاحب زمین را تقبل خواهد کرد.

وی با بیان "با عزمی راسخ و استوار و برنامه‌ ریزی‌های دقیق و کارشناسی به دنبال رفع مشکل مسکن مددجویان با اعطای تسهیلات و بازپرداخت آسان هستیم"، تصریح کرد: در این راستا حمایت‌های قانونی مجلس شورای اسلامی و عزم دولت نقش بسزایی در این زمینه خواهد داشت.

رئیس کمیته امداد همچنین با حضور درکمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یکی از نیازهای اساسی مددجویان تحت حمایت را بهداشت و درمان عنوان کرد و گفت: عدم حمایت جدی از نیازمندان و محرومان سبب ورود این افراد به چرخه فقر  می شود. کمیته امداد سال گذشته بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان در بخش درمانی مددجویان هزینه کرده است. ساخت سرویس بهداشتی در مناطق محروم از جمله فعالیت های عمرانی این نهاد در مناطق روستایی است.

فتاح در ادامه خواستار تجمیع بیمه های درمانی شد و افزود: عدم یکپارچگی در بیمه های درمانی از عمده مشکلات مددجویان شهری و روستایی تحت حمایت این نهاد است.

وی اجرای طرح رفع سوء تغذیه ۸۰ هزار کودک با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را از برنامه های موفق این نهاد عنوان کرد و گفت: این نهاد آمادگی و توانایی گسترش اجرای این طرح را برای کودکان نیازمند دارد.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان