کد خبر: 329759
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

در حالی میدری معاون رفاه وزیر تعاون خبر "دور جدید حذف یارانه آغاز شد/کمیسیون ماده ۱۰: از این پس فقط ۳ گروه یارانه می‌گیرند " را دروغ و کذب خواند که صوت اپراتور کمیسیون ماده ۱۰ با یکی از سرپرستان خانوار درباره "حذف یارانه" منتشر می‌شود.

عصر اهواز صبح امروز خبر داد، اخیراً در تماس تلفنی از "کمیسیون ماده ۱۰ طرح حذف یارانه‌های نقدی خانواده‌های غیرنیازمند" به برخی سرپرستان خانوار اعلام شده است، طبق مصوبه مجلس یارانه همه مردم غیر از خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی، خانوارهای آسیب‌پذیر و افرادی که بیماران لاعلاج در خانواده خود دارند، حذف می‌شود.

در این تماسهای تلفنی با تأکید بر اینکه مکالمه ضبط می‌شود، جهت احراز هویت، نام و نام خانوادگی، کد ملی و آدرس محل سکونت پرسیده و از سرپرست خانوار سؤال می‌شود که آیا ملک مسکونی و یا بیمار لاعلاج در خانواده دارد یا خیر.

در یکی از این تماس‌ها، سرپرست خانوار از مسئول مربوطه سؤال کرده که با این وضعیت، یارانه حداقل ۶۵ میلیون نفر باید حذف شود که مسئول مربوطه این موضوع را هم تأیید کرد.

فایل صوتی برخی از این مکالمات در اختیار عصر اهواز وجود دارد.

در پی انتشار این خبر، احمد میدری معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون در یک گفتگوی رادیویی با بیان اینکه دولت مطابق مصوبه مجلس حذف یارانه را دنبال می‌کند، خبر "دور جدید حذف یارانه آغاز شد/ کمیسیون ماده ۱۰: از این پس فقط ۳ گروه یارانه می‌گیرند" را دروغ دانست و گفت: مردم نگران حذف یارانه‌ها نباشند.

وی درباره نحوه حذف یارانه بگیران در وزارت کار گفت: امروز صبح این پیامک را دریافت کردم و متعجب شدم، چنین مسئله‌ای وجود ندارد، چنین خبری صحت ندارد و کذب محض است. دولت هر اقدامی در این باره بخواهد انجام دهد در راستای مصوبه مجلس خواهد بود. این خبر مانند بسیاری از اخبار می‌تواند دروغ باشد. این خبر را از اساس تکذیب می‌کنم.

وی ادامه داد: مردم نگرانی نداشته باشند، چنین بحثی در هیچ نهاد دولتی وجود ندارد.

در حالی میدری خبر تسنیم را دروغ دانست که فایل صوتی مکالمه یکی از اپراتورهای "کمیسیون ماده ۱۰ طرح حذف یارانه‌های نقدی خانواده‌های غیرنیازمند" با یکی از سرپرستان خانوار که خبرنگار یکی از رسانه‌هاست و این صوت را در اختیار تسنیم قرار داد، در ادامه منتشر می‌شود.

 

انتهای پیام/*منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان