کد خبر: 329665
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

آتش سوزی پنجشنبه گذشته در بخشی از جنگل و بیشه کرخه در اطراف روستاهای بیت جوحی و شن ریز بخش شاوور شهرستان شوش گزارش شد.
این آتش سوزی با تلاش مردم و دستگاههای اجرایی شهرستان شوش بامداد جمعه مهار شد اما به دلیل وزش باد و سخت گذر بودن منطقه آتش دوباره شعله ور گردید.
فیروز حاجی کلی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا زمان مهار این آتش سوزی را بامداد روز شنبه در منطقه حفاظت شده کرخه عنوان کرد و افزود:بر آورد اولیه حاکیست سه هزار اصله درخت ، یکهزار و ۵۰۰ اصله نهال از نوع گز و پده همچنین یک هزار بوته و انواع رستنی در سطحی معادل ۶۲ هکتار در آتش سوزی سوخته است.
وی خسارت ریالی وارده ناشی از این آتش سوزی به منطقه حفاظت شده کرخه را افزون بر شش میلیارد ریال عنوان کرد و گفت:علت این آتش سوزی در دست بررسی است اما گرما و خشکی هوا در این آتش سوزی و گسترش آن نقش داشته ضمن اینکه احتمال وقوع این آتش سوزی از سوی دامداران محلی در دست بررسی است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شوش با تقدیر از کمک اهالی محلی ، دامداران و کشاورزان در کنار دستگاههای اجرایی افزود:شخص فرماندار به عنوان رئیس مدیریت بحران شوش و نیز بخشداران مرکزی و شاوور ، ماموران محیط زیست شهرهای شوش ، دزفول و اندیمشک ،آتش نشانی شهرهای شوش ، شاوور و الوان و نیز ماموران اداره راه و شهرسازی شوش در مهار این آتش سوزی به صورت شبانه روزی مشارکت داشتند.
حاجی کلی افزود:علاوه بر اهالی محلی ۷۰ نفر از ماموران محیط زیست و سایر دستگاهها در مهار این آتش سوزی نقش داشتند.
پارک ملی کرخه (منطقه حفاظت شده کرخه) به مساحت حدود ۲۰۰ هکتار محل زیست گونه های مختلف گیاهی و جانوری از جمله گوزن زرد ایرانی است.
۶۰۶۸/۷۲۸۰منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان