کد خبر: 329662
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه با سهمیه سقوط ۲.۵ تیم شائبه تبانی قوت می‌گیرد گفت: فکر می‌کنم بحث سقوط تیم‌ها یه دسته اول به سمت سهمیه ۲ به ۲ برود.

به گزارش سرویس اخبار ورزشی عصر اهواز، مهدی تاج در حاشیه مراسم تجلیل از داوران لیگ برتری گفت: مراسم خیلی خوبی برگزار شد و من اصرار داشتم که امروز از خانواده شهید طهماسبی (داور شهید فوتبال ایران) هم تقدیر شود که خوشبختانه این اتفاق رخ داد.

وی افزود: خیلی خوشحالم که در فوتبال و داوری هم می‌توان یادی از شهدای مدافع حرم کرد و من به همین دلیل از خانواده طهماسبی دعوت کردم تا در مراسم امروز حضور پیدا کند.

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان یادآور شد: مراسم امروز خیلی خوب بود از داوران خوبمان که فصل موفقی را پشت سر گذاشتند تجلیل به عمل آمد. این دوره از هر دوره دیگر مراسم بهتری برگزار شد، به نوعی منحصربه‌فرد بود.

تاج از برگزاری نشست بین مسئولان ارشد این فدراسیون با مقامات صداوسیما در روز آینده خبر داد و گفت: فردا جلسه‌‌ای با رئیس سازمان صداوسیما خواهیم داشت و در این جلسه در مورد بحث حق پخش گفت‌وگو خواهیم کرد. روی بحث حق پخش و تبلیغات محیطی کار می‌کنیم و امیدوارم به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در جلسه امروز هیئت رئیسه عابدینی گزارش خیلی خوبی در مورد بحث تبلیغات محیطی مسابقات لیگ برتر ارائه کرد، فکر می‌کنم تا فردا یا نهایتا پس فردا برنده  مجموعه تبلیغات محیطی سازمان لیگ مشخص شود.

در شرایطی که دبیرکل فدراسیون فوتبال از انتخاب رئیس کمیته اخلاق این فدراسیون ابراز بی‌اطلاعی کرده بود، تاج اعلام کرد رئیس کمیته یادشده مشخص شده است. وی در این باره گفت: رئیس کمیته اخلاق مشخص شد و از این پس آقای تورک معاون دادستان تهران رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال خواهد بود. همچنین آقایان محمدی قائم‌مقام دادگستری استان تهران و غفاری از مسئولان بلندپایه قوه قضائیه  به عضویت کمیته استیناف درآمدند. با انتخاب‌هایی که صورت گرفت این دو مجموعه از فدراسیون فوتبال تکمیل شدند.

خبرنگاران در ادامه از مهدی تاج در مورد سهمیه صعود و سقوط تیم‌ها به لیگ‌های برتر و دسته اول سوال کردند که وی در پاسخ گفت: در این مورد باید کار کارشناسی صورت بگیرد، نظر شخصی من این است که سهمیه صعود و سقوط ۲ به ۲ محاسن و معایبی دارد همانطور که سهمیه ۲٫۵ به ۲٫۵ نیز تبعات و ویژگی‌های مثبتی می‌تواند در بر داشته باشد. اعتقاد من این است که معایب صعود و سقوط ۲٫۵ به ۲٫۵ بیشتر از محاسن آن است چرا که احتمال دارد دوباره شائبه تبانی و ترس از بی‌اخلاقی زیاد شود. ما تلاش می‌کنیم هرچه زودتر بحث سهمیه صعود و سقوط تیم‌ها به لیگ برتر را مشخص کنیم اما فکر می‌کنم این بحث به سمت سهمیه ۲ به ۲ برود و ۲ تیم به صورت مستقیم سقوط و ۲ تیم صعود کنند.

یکی از خبرنگاران با یادآوری این موضوع که بیش از ۲ ماه از انتخاب تاج به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال گذشته است، بحث عدم انتخاب نایب‌رئیس دوم این فدراسیون را مطرح کرد. تاج در پاسخ به این خبرنگار گفت: شما پیش از این هم چنین بحثی را مطرح کرده بودید که من جوابتان را داده بودم! زمانی که این خبرنگار تاکید کرد تا به امروز چنین موردی را با رئیس فدراسیون در میان نگذاشته است، تاج گفت:  پس در رسانه‌تان بحث عدم انتخاب نایب رئیس دوم را مطرح کرده بودید که من به صورت کامل در مورد آن صحبت کرده‌ام.

رئیس فدراسیون فوتبال ابراز خرسندی از برگزاری مراسم تقدیر از بهترین داوران فوتبال کشور در نیم‌فصل دوم لیگ برتر گفت: اهدای سوت طلایی با این شکل برای اولین بار بود که صورت می‌گرفت. خوشبختانه اینگونه مراسم و برنامه‌ها در فوتبال ما هر روز بهتر از دیروز انجام می‌شود.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان