کد خبر: 329659
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، اسماعیل ایدنی ظهر امروز یکشنبه در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر خوزستان در سالن جلسات استانداری اظهار کرد: سه هزار مرگ ناشی از اعتیاد در کشور ثبت شده که متأسفانه یک هزار و ۷۰۰ نفر از آنها در نتیجه مسمومیت با سرب بود.

وی افزود: این مسمویت با سرب یک پدیده ملی است که ابتدا از سوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گزارش شد ولی در حال حاضر کل کشور شاهد آن هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز تصریح کرد: مسمومیت با سربی که در مواد مخدر مخلوط شده اکنون بسیار شایع است و متأسفانه مافیای مواد مخدر اقدام به مخلوط آن در انواع مواد مخدر و حتی تریاک می کنند.

ایدنی ادامه داد: هدف مافیا از اختلاط سرب در مواد مخدر سنگین کردن وزن مواد مخدر است و مشکلات بسیار حادی را برای مصرف کننده به دنبال دارد، تا جایی که بسیاری از مصرف کنندگان از این طریق مسموم و جان خود را از دست می دهند.

وی خبر داد: دو میلیارد تومان کالای قاچاق در استان کشف شده و غالبا در عطاری ها هم کشف شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز ابراز تأسف کرد: باعث تأسف است که ترامادول از لیست مواد مخدرها حذف شده و باید با گرفتن مجوزهای لازم این نوع قرص را نیز جزو مخدرات محسوب کنیم.

ایدنی در پایان تأکید کرد: به اعتقاد من ظاهرا مدیران دستگاه های اجرایی استان خوزستان هنوز گستره موضوع و شیوه ورود به مسئله مبارزه با مواد مخدر را درک نکرده اند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان