کد خبر: 329647
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

مرتضی جعفری یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:این کمک ها به ۱۰۵ بیمار آبادانی و ۲۰ بیماری خرمشهری دارای بیماری خاص و صعب العلاج از طریق داروخانه بیماری های خاص پرداخت شد.
جعفری گفت:بیماران خاص و سخت علاج همچون بیماران ام -اس، هموفیلی، تالاسمی، سرطانی، پیوند و همچنین بیماران نیازمند که از نظر بضاعت مالی توان تهیه دارو ندارند، پس از تشکیل پرونده و تایید پزشکان معتمد دانشکده زیر پوشش قرار می گیرند.
وی از معرفی ۲۳۱ بیمار به داروخانه و اعطای یارانه دارویی از سوی این معاونت خبر داد و گفت:طی سه ماه نخست سال جاری برای ۶۵ بیمار خاص پرونده جدید تشکیل شده که این رقم نسبت به سال گذشته افزایش چندین برابری را دارد.
** فعالیت ۵۱ داروخانه در شهرهای جنوبی خوزستان
معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان از فعالیت ۲۹ داروخانه در آبادان، دو داروخانه در اروندکنار، ۱۱ داروخانه در خرمشهر، یک داروخانه در مینوشهر، هفت داروخانه در شادگان و یک داروخانه در شهر چوئبده خبر داد.
وی اظهار داشت:در آخرین جلسه کمیسیون ماده ۲۰ داروخانه های این دانشکده، مجوز تاسیس یک باب داروخانه، ابطال مجوز دو باب داروخانه و تبدیل وضعیت خدمات دارویی یک داروخانه مورد تصویب قرار گرفت.
** محل احداث آزمایشگاه غذا و دارو تحویل دانشکده علوم پزشکی آبادان شد
جعفری همچنین با بیان تحویل ساختمان برای راه اندازی مجهزترین آزمایشگاه غذا و دارو در جنوب و جنوب غرب کشور در آبادان خبر داد و اظهار داشت:این ساختمان با ۱۲۰ مترمربع زیربنا در دو طبقه همراه با زیرزمین در حال طراحی داخلی است.
وی افزود:۱۵نیروی متخصص از طریق برگزاری آزمون برای شروع به کار آزمایشگاه غذا و دارو جذب شدند.
معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان اظهار همچنین به خرید مجهزترین دستگاه های آزمایشگاهی با کمک سازمان منطقه آزاد اروند برای راه اندازی آزمایشگاه غذا و داروی آبادان خبر داد و داشت:با آغاز به کار این آزمایشگاه تا سه ماه آینده، مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی وارد شده به محدوده منطقه آزاد اروند مورد بررسی قرار می گیرد و نگرانی تجار و بازرگانان از طولانی شدن زمان آزمایش محصولات وارداتی به منطقه برطرف می شود.
شهرستان های آبادان ، خرمشهر و شادگان از خدمات بهداشتی و درمانی دانشکده علوم پزشکی آبادان بهره می برند.
۳۰۱۵/۶۱۲۵منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان