کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 329632
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، حسین لامی زاده ظهر امروز یکشنبه در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر خوزستان در سالن جلسات استانداری اظهار کرد: اگر خواستار رخدادی خوب در حوزه مبارزه با مواد مخدر استان خوزستان هستیم، باید همه دستگاه های اجرایی از جمله ورزش و جوانان، بهزیستی، آموزش و پرورش و همچنین دانشگاه ها با انجام یک برنامه ریزی مدون، دانش آموزان و دانشجویان را به عنوان مخاطب اصلی آموزش دهند.

وی افزود: متأسفانه اعتبارات بهزیستی نسبت به سال های قبل کاهش پیدا کرده و بنابراین باید در بخش درمان اعتبارات کافی را به علوم پزشکی اختصاص دهند.

رئیس دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خوزستان خبر داد: در حال حاضر یک مرکز ترک اعتاد بانوان در استان در حال فعالیت است که برای رفع مشکلات آن مبلغ ۶۰ میلیون تومان را در نظر گرفته ایم.

لامی زاده بیان کرد: بر اساس آمار موجود از ۷۳ درصد از مصوبات دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در سال گذشته اجرایی، ۱۶ درصد فاقد قابلیت اجرایی و مابقی هم در حال پیگیری هستند.

وی یادآور شد: بر اساس تصمیم گیری های قبلی مقرر شد تا دو واحد درسی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی برای دانشجویان تعیین شود. مدیران و مسئولان آموزشی باید نسبت به آموزش دانش آموزان و تمامی دانشجویان حتی خوابگاهی ها در زمینه آسبیب های اجتماعی جدیت لازم را داشته باشند.

رئیس دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تأکید کرد: متأسفانه سن مصرف کنندگان مواد مخدر پایین است. همچنین در حال حاضر آمار دقیقی از تعداد مصرف کنندگان مواد مخدر در خوزستان وجود ندارد.

لامی زاده اضافه کرد: برای جمع آوری آمار صحیح مصرف کنندگان مصرف مخدر یک کار پایلوت را از شهرهای بهبهان و ماهشهر آغاز کرده ایم.

وی در پایان عنوان کرد: متأسفانه برخی از اقلام مواد مخدر با بهانه های مختلف از جمله رسیدن به تناسب اندام توزیع می شود، بنابراین از تمامی عطاری های شهر اهواز به عنوان نمونه اقدام به بازرسی خواهیم کرد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان