کد خبر: 329626
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز فرانک موسوی یکشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خوزستان در محل استانداری در اهواز اظهار کرد: آمار و ارقام قطعی در این زمینه در خوزستان نداریم و باید آمار زنان معتاد جمع بندی شود اما این آمار بطور قطع بیش از یک درصد جمعیت معتادان استان است.
وی افزود: بیشتر زنانی که به کمپ های ترک اعتیاد مراجعه می کنند در یکی دوسال اخیر معتاد شدند که نشان دهنده رشد اعتیاد در سال های اخیر است.
موسوی با بیان اینکه جایی برای نگهداری یا محل اسکان زنان معتاد نداریم، گفت: به همین دلیل بیشتر زنان مجدد به اعتیاد برمی گردند که باید فکری برای این قضیه کرد.
وی اضافه کرد: باید زنان معتاد را زیر پوشش قرار داد حتی اگر به این باور رسیده باشیم که درصد زنان معتاد اندک است.
وی یادآور شد: زنان باید آموزش لازم را دیده و اطلاعات اولیه را در باره اعتیاد داشته باشند تا در کنترل خانواده موثر باشند.
موسوی گفت: اهمیت موضوع اعتیاد زنان و تاثیرگذاری آنها در بزه های اجتماعی بسیار بیشتر از مردان است و وجود حتی یک درصد زنان معتاد هم بسیار زیاد است.
وی تاکید کرد: باید بحث پیشگیری و درمان زنان معتاد را به طور جدی داشته باشیم زیرا تاثیر زنان در خانواده ها مضاعف است.
رئیس دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استانداری نیز در این نشست با بیان اینکه پارسال تعداد معتادان زن در خوزستان افزایش یافته است گفت: به دلیل وجود فضای عشایری و سنتی در خوزستان، اعتیاد زنان بروز داده نمی شود و آمار دقیق آنها قابل شمارش نیست.
حسین لامی زاده افزود: در آرایشگاه های زنانه هم اعتیاد وجود دارد اما به دلیل ترس از خانواده ها بسیاری از این اعتیادها مخفی است.
وی گفت: همه عطاری ها در سطح اهواز در حال بازرسی و ارزیابی هستند که مجوز تعطیلی عطاری های عرضه کننده مواد مخدر هم گرفته شده است.
مدیرکل بهزیستی خوزستان نیز در این نشست با بیان اینکه تنها یک درصد از جمعیت معتادان را زنان تشکیل می دهند، گفت: هم اکنون ۹۶ مرکز اقامتی، ۸۶ مرکز متادون درمانی و ۷۸ مرکز درمان اعتیاد در خوزستان فعال است.
غلامرضا صدیق راد افزود: پارسال ۲۴ هزار معتاد به این مراکز مراجعه کردند.
۷۱۴۸/ ۶۰۳۷منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان