تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 32962
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

عصراهوازپیروز نامی دبیر کل کانون صنفی معلمان خوزستان اظهار کرد: متاسفانه سنت هر ساله‌ای بین نمایندگان مجلس شورای اسلامی وجود دارد که سهم خود می‌دانند که نیروهای زیردست خود را در آموزش و پرورش قرار داده و به آن‌ها سمت بدهند؛ چراکه این کار برای آن‌ها از چند جهت منفعت دارد.

وی افزود: نمایندگان خود را وام‌دار این اشخاص که در آموزش و پرورش سمت داده می‌شوند، می‌دانند و با دادن این پست‌ها، در نظر خودشان، دین خود را با کمترین هزینه ادا می‌کنند. در حالی که نمی‌دانند این که فردی بدون هیچ گونه تعهد و تخصصی در آموزش و پرورش دارای سمت باشد و فعالیت کند ممکن است هزینه‌اش بیش از آن چیزی باشد که در تصور می‌گنجد و ممکن است فاجعه‌بار باشد.

نامی با بیان اینکه کانون صنفی معلمان و مدیرکل آموزش و پرورش، تلاش زیادی کردند که جلوی این کار را بگیرند، گفت: ما به نماینده‌ها گفتیم همانطور که اجازه ندارید رؤسای بیمارستان‌ها، کلانتری‌ها و … را تغییر دهید، اجازه تغییر رؤسای آموزش و پرورش را نیز ندارید و این‌کار حق مدیرکل آموزش و پرورش است.

وی تصریح کرد: ما در این زمینه جلسه‌ای با حضور استاندار و اعضای کانون صنفی معلمان داشتیم که این موضوع مطرح شد و حتی کار تا جایی پیش رفت که نماینده‌ها قصد داشتند با فشار، مدیرکل را نیز تغییر دهند. استاندار در این جلسه به آقای تقی‌زاده گفت محکم بایستد و مقاومت کند و این موجب شد نمایندگان بار دیگر از سوی وزارت‌خانه به استاندار فشار بیاورند.

دبیر کانون صنفی معلمان خوزستان با بیان اینکه آموزش و پرورش مانند رودخانه روانی است که اگر اشتباهی در آن در هر برهه زمانی حتی کوتاه‌مدت صورت بگیرد، غیرقابل بازگشت است، عنوان کرد: اگر تصمیم عجولانه‌ای در آموزش و پرورش گرفته شود، ممکن است خسارات جبران‌ناپذیری داشته باشد. چنین تصمیمات عجولانه‌ای که در آموزش و پرورش گرفته می‌شود، تا امروز خسارات زیادی به بار آورده است.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار خوزستان