کد خبر: 329612
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


وزیر جهاد کشاورزی گفت: به دلیل ناپایداری در برنامه‌ها و طرح‌ها خودکفایی در گندم از دست رفته است.

به گزارش عصر اهواز از کرمانشاه، محمود حجتی بعدازظهر امروز در مراسم بازدید از مرکز جهاد کشاورزی اظهار داشت: ناپایداری در برنامه‌ریزی‌های دهه گذشته سبب از دست رفتن خودکفایی گندم شده است.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه تولید نان حداقل انتظار آیندگان از ماست، افزود: باید از ظرفیت‌ها و امکانات موجود حداکثر استفاده را کرد که تاکنون از این فرصت‌ها و ظرفیت‌ها به درستی و کامل استفاده نشده است.

وی به برنامه استخدام کارشناسان که نتایج مناسبی را به دنبال داشته است اشاره و بیان کرد: به کارگیری نیروهای متخصص و کارآزموده سبب بهبود تولیدات کشاورزی از نظر کیفیت و هم از نظر کمیت شده است.

حجتی با اشاره به واردات سالانه ۶ میلیون تنی گندم گفت: چنین وارداتی کشور را در شرایط سختی قرار داده ‌که این عدم خودکفایی در گندم به دلیل طرح‌های و برنامه‌ریزیهای ناپایدار رخ داده است.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی باید صحیح و مستمر باشد، اظهار کرد: عدم اجرایی برنامه‌ها و طرح‌ها به طور نامناسب سبب بروز نگرانی‌های جدی می‌شود و ناکارآمدی و عدم مدیریت صحیح در کار خود نمایی می‌کند.

حجتی با اشاره به از دست رفتن خودکفایی در تولید گندم خاطرنشان کرد: واردات سنگین محصول گندم سبب خسارت سنگین به کشاورزان این بخش می‌شود که تقویت خودباوری برای ارتقا جایگاه در بخش کشاورزی ضرورت می یابد.

انتهای پیام /منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان