کد خبر: 329609
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، احمدرضا لاهیجان زاده ظهر امروز یکشنبه در جلسه ستاد سرمایه گذاری که در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: جانمایی شهرک صنعتی شماره پنج اهواز درست نبوده و نباید ساخته می شد، به عنوان نمونه این شهرک کنار فرودگاه واقع شده و فردا روزی حتی پدافند غیرعامل به موضوع ورود پیدا می کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر فرودگاه ماهشهر اجازه پرواز هواپیمای پهن پیکر را ندارد چون امکان برخورد با خانه ها و یا اماکن صنعتی وجود دارد، در آینده هم ممکن است در صورت فعالیت این شهرک، چنین مشکلی را شاهد باشیم.

مدیرکل محیط زیست خوزستان بیان کرد: به شرکت شهرک های صنعتی خوزستان اعلام کردیم تا برای آن بخشی از شهرک صنعتی شماره پنج اهواز که داخل حریم شهر اهواز است اجازه فعالیت صنایع رده دو و سه (بدون آلایندگی) را صادر می کنیم.

لاهیجان زاده اضافه کرد: در آن بخش از شهرک صنعتی شماره پنج اهواز که بیرون از حریم شهر است نیز سایر صنایع امکان استقرار دارند.

وی در واکنش به سخنان استاندار خوزستان که در زمان ساخت این شهرک محیط زیست کجا بوده است، گفت: آن زمان که شهرک پیشرفت ۲۰ درصدی داشت نیز به آنها اعلام کردیم که غیرقانونی است و باید کمیسیون زیربنایی دولت مجوز بدهد.

لاهیجان زاده در پایان گفت: اگر مجتمع فولاد آتیه خلیج فارس کار فولاد را حذف کند شاید مجوز فعالیت آن صادر شود.

نصرت اله خرم پور نماینده مجتمع فولاد آتیه خلیج فارس نیز در واکنش به صحبت های مدیرکل محیط زیست خوزستان بیان کرد: در محدوده شهر فقط کار نورد را انجام می دهیم و فولادسازی آن را به مکانی خارج از حریم شهر منتقل خواهیم کرد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان